Ostrołęka rozpoczyna ważną inwestycję: nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w budowie

Nowy zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy w naszym mieście to nie tylko obiekt budowlany, ale przede wszystkim miejsce, które będzie służyć wsparciem i opieką dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Inwestycja ta, wspierana przez Rządowy Fundusz Polski Ład, ma na celu stworzenie przestrzeni przyjaznej i dostępnej dla każdego, niezależnie od potrzeb zdrowotnych czy ograniczeń ruchowych.
- Umowa na budowę nowego zakładu została podpisana 7 marca przez Łukasza Kulika, Prezydenta Miasta, z firmą BUDIMEX S.A.
- Projekt zakłada stworzenie obiektu w kształcie połowy litery H z wewnętrznym dziedzińcem, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego niemal 18 mln zł stanowi dofinansowanie z programu Polski Ład.
- Prace budowlane mają zostać zakończone do 7 lipca 2025 roku.
Nasz nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy będzie składał się z pięciu segmentów, w tym strefy wejściowej, dwóch segmentów mieszkalnych, segmentu biurowego oraz segmentu rehabilitacji, kuchni i pomieszczenia technicznego. Każdy element został zaprojektowany z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie jego użytkowników. Warto podkreślić, że obiekt będzie posiadał aż 15 wejść, w tym 3 od strony dziedzińca, co zapewni łatwy dostęp do każdej części zakładu.
Finansowanie projektu podzielono na dwa główne źródła: kwotę Promesy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład oraz wkład własny Miasta. To połączenie środków pozwoli na realizację inwestycji, która ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności, szczególnie dla osób wymagających stałej opieki i wsparcia.
Budowa nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego to krok ku przyszłości, w której nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy. Jest to inwestycja, która przyniesie realne korzyści dla wielu mieszkańców, umożliwiając im życie w godnych warunkach, z dostępem do profesjonalnej opieki i wsparcia na co dzień.
Źródło: Urząd Miasta w Ostrołęce
Ostatnie Artykuły

Młode zawodniczki z Ostrołęki sięgnęły po nagrody starosty

Pikotka wraca do biblioteki - szydełkowanie dla każdego, bez stresu

W Ostrołęce rusza kontrola majówki - policja sięga po nieoznakowane patrole

Rycerz wygrał eko konkurs. Padło 271 głosów na stroje z recyklingu

Dlaczego kolekcjonerzy interesują się hologramami szkolnymi?

W Ostrołęce policjantka pokazała, jak nie dać się sparaliżować strachowi

Ponad 2 promile w audi - policjanci z Kadzidła przerwali jazdę

Nowy punkt w starostwie ma skrócić kolejkę i ułatwić składanie dokumentów

Mazowsze w Koronie wraca do MKK i przyciąga ciekawych historii

Mazowsze szuka ludzi, którzy naprawdę robią różnicę w kulturze

Bezpłatna mammografia w Goworowie. Mobilna pracownia stanie przy GOKSiR

Majówkowy wyjazd i otwarte okna - policja ostrzega przed prostą pułapką

Majówka pod policyjną lupą - włamywacze i oszuści czekają na błąd

