Dekada Biegu Papieskiego w Ostrołęce z hołdem dla św. Jana Pawła II
Z miłości do sportu i pamięci o Wielkim Polaku: Ostrołęka świętuje dziesiątą edycję Biegu Papieskiego. W niedzielne popołudnie, ulicami naszego miasta przemierzyło trzy kilometry ponad dwieście osób, oddając hołd patronowi miasta, św. Janowi Pawłowi II. Wydarzenie to, zorganizowane przez UKS Clan, nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także pielęgnuje pamięć o papieżu Polaku.
  1. Organizatorem wydarzenia był UKS Clan Ostrołęka.
  2. Start i meta wyścigu zlokalizowane były przy kościele farnym.
  3. Wśród uczestników znaleźli się zarówno amatorzy, jak i doświadczeni biegacze.
  4. Patronatem honorowym wydarzenie objęli lokalni urzędnicy.

Uczestnicy wydarzenia, przed oficjalnym startem, oddali hołd św. Janowi Pawłowi II, składając wiązanki kwiatów u stóp jego pomnika. To symboliczny gest, który podkreśla duchowy wymiar sportowej rywalizacji w Ostrołęce. Bieg Papieski to więcej niż zwykła impreza sportowa; to okazja do wspólnego śpiewu "Barki" i przypomnienia sobie wartości, które promował patron miasta.

Zwycięzcą wśród mężczyzn został Damian Świerdzewski, osiągając czas 8 minut i 21 sekund, wyprzedzając Karola Rogozińskiego i Artura Mrozka. W kategorii kobiet triumfowała Amelia Kordel z czasem 11 minut i 59 sekund, wyprzedzając Natalię Wekwejt i Klaudię Komudę. Wyniki te świadczą o wysokim poziomie sportowym uczestników oraz o zaciętej rywalizacji na trasie.

Podczas ceremonii zakończenia, na wszystkich uczestników czekał wyjątkowy gest - pamiątkowe medale, które wręczały Anna Gocłowska, wiceprezydent miasta, oraz Magdalena Mrozek-Rawa, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru. Taki gest nie tylko wyróżnia, ale także motywuje i jest dowodem uznania dla zaangażowania każdego z zawodników.

Wsparcie finansowe od Powiatu Ostrołęckiego było nieocenione dla organizatorów, pozwalając na sprawne przeprowadzenie tego jubileuszowego wydarzenia. Bieg Papieski już na stałe wpisał się w kalendarz imprez miasta, promując zdrowy styl życia i przypominając o dziedzictwie duchowym, które zostawił św. Jan Paweł II.


Wg inf z: Powiat Ostrołęcki