Powiat Ostrołęcki rozśpiewany w konkursie w Olszewie-Borkach
W miniony weekend mieszkańcy powiatu mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym. Konkurs wokalny „Śpiewający Powiat” przyciągnął utalentowanych solistów i zespoły z różnych kategorii wiekowych, dostarczając niezapomnianych wrażeń artystycznych.
  1. Wysoki poziom uczestników.
  2. Konkurs w czterech kategoriach wiekowych.
  3. Wyróżnienia i nagrody dla najlepszych.
  4. Uroczyste wręczenie nagród przez lokalne władze.

W 6. edycji konkursu „Śpiewający Powiat” udział wzięło 44 solistów oraz zespołów wokalnych. Wydarzenie to, współorganizowane przez Powiat Ostrołęcki, przyciągnęło liczną publiczność, która mogła cieszyć się różnorodnymi gatunkami muzycznymi, prezentowanymi przez uczestników.

Jury, w składzie Kamil Fluks (przewodniczący), Adam Prusik oraz Sebastian Piasek, miało niełatwe zadanie, oceniając występy na bardzo wysokim poziomie. Po długich obradach, postanowiono przyznać nagrody w następujących kategoriach:

Kat. 7-12 lat

1. miejsce - Mikołaj Pojawa

2. miejsce - Amelia Kobus

3. miejsce - Aleksandra Zyśk

Kat. 13-17 lat

1. miejsce - Kacper Pęza

2. miejsce - Julia Mikulska

3. miejsce - Kalina Luchcińska

Kat. 18 lat i wzwyż

1. miejsce - Aleksandra Budziłek

3. miejsce - Rafał Godzieba

Wyróżnienie: Jakub Opalach

Kat. zespoły wokalne

1. miejsce - Łęgusie

2. miejsce - Stokrotki

3. miejsce - Bracia - Mikołaj i Piotr

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w obecności lokalnych władz. Nagrody wręczyli Krzysztof Grala, wójt gminy Olszewo-Borki, Sylwia Laska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie-Borkach oraz radni Powiatu Ewa Rupińska i Mariusz Prusaczyk, a także radne gminy Olszewo-Borki: Iwona Białobrzewska i Ewa Cekała, reprezentując starostę ostrołęckiego Piotra Liżewskiego i wicestarostę Artura Kozłowskiego.

Tegoroczny konkurs „Śpiewający Powiat” po raz kolejny udowodnił, że nasz region jest pełen utalentowanych artystów. Wysoki poziom występów oraz zaangażowanie uczestników sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci zarówno wykonawców, jak i widzów.

Fot. GOK Olszewo-Borki


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce