Sportowe wakacje 2024: Bezpłatne zajęcia i turnieje dla dzieci i młodzieży od 25 czerwca
Już od 25 czerwca startują "Sportowe wakacje w mieście 2024", pełne bezpłatnych zajęć i turniejów dla dzieci i młodzieży! Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz lokalnych klubów sportowych, najmłodsi mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzić lato, uczestnicząc w różnorodnych formach aktywności fizycznej.

Inauguracja sportowych wakacji: turnieje piłki nożnej i więcej

Wakacje rozpoczną się od emocjonujących turniejów piłki nożnej dla "dzikich drużyn", organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR). To doskonała okazja dla młodych pasjonatów futbolu, aby sprawdzić swoje umiejętności i cieszyć się rywalizacją na boisku. MOSiR przygotował również inne atrakcje – w lipcu będzie można bezpłatnie korzystać z miejskiej pływalni, a w Parku Wodnym czekają na młodych mieszkańców zajęcia z bowlingu i szachów.

Zajęcia w wodzie i warsztaty bezpieczeństwa nad wodą

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR-OS) zorganizuje warsztaty na temat bezpiecznego pobytu nad wodą. To niezwykle istotne zajęcia, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy dzieci spędzają dużo czasu nad wodą. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć pokazy sprzętu ratowniczego oraz przejechać się łodzią ratowniczą, co z pewnością dostarczy wielu emocji i praktycznej wiedzy.

Treningi lekkoatletyczne i sporty walki

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka zaprasza na treningi lekkoatletyczne, które pozwolą młodym sportowcom sprawdzić się w różnych dyscyplinach. Miłośnicy sportów walki również znajdą coś dla siebie – UMKS Victoria Ostrołęka poprowadzi zajęcia boksu, Fight Academy Ostrołęka treningi kickboxingu, a Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin lekcje karate. Interesująco zapowiadają się także zajęcia szermierki organizowane przez Węgiersko-Polską Szkołę Szermierki Szablą.

Różnorodne zajęcia sportowe dla każdego

W programie "Sportowych wakacji w mieście 2024" nie zabraknie również treningów piłki ręcznej z UKS Diament Ostrołęka, piłki siatkowej z UKS Olimp Ostrołęka oraz piłki nożnej dziewcząt z KS Jantar Ostrołęka. UKS Atleta Ostrołęka zaprasza na zajęcia wieloboju atletycznego, a KS Badminton Ostrołęka na treningi badmintona. Dla miłośników rywalizacji przygotowano turnieje tenisa stołowego, siatkówki plażowej oraz EA Sports FC 24. Nie zabraknie także Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

Bezpłatne wejścia na obiekty sportowe

W lipcu i sierpniu, od poniedziałku do piątku, młodzi sportowcy będą mogli bezpłatnie korzystać z obiektów sportowych, takich jak Hala Widowiskowo-Sportowa im. Arkadiusza Gołasia oraz Hala Sportowa przy ulicy Partyzantów 3. Do dyspozycji będzie także boisko o sztucznej nawierzchni im. Aleksandra Harabasza, gdzie można trenować m.in. koszykówkę, tenis stołowy i siatkówkę.

Podsumowanie: Bezpłatne sporty dla dzieci i młodzieży

Wszystkie oferowane treningi i turnieje w ramach "Sportowych wakacji w mieście 2024" są bezpłatne. To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, aby aktywnie spędzić czas, rozwijać swoje umiejętności i nawiązywać nowe znajomości. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem zajęć i korzystania z dostępnych atrakcji. W razie pytań, prosimy o kontakt pod wskazanymi numerami telefonów.


Źródło: Urząd Miasta Ostrołęka