Pijany kierowca w Ostrołęce - apelujemy o odpowiedzialność na drodze!

Wczorajszy wypadek drogowy w Czarnowie przypomina, jak ważna jest odpowiedzialność na drodze. Mieszkaniec powiatu makowskiego, będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do groźnej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i trzeźwość!
- Groźny wypadek w Czarnowie. Co się wydarzyło?
- Konsekwencje dla nieodpowiedzialnego kierowcy
Groźny wypadek w Czarnowie. Co się wydarzyło?
Wczoraj, w miejscowości Czarnowo, miało miejsce poważne zdarzenie drogowe. Osobowe renault dachowało po tym, jak jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe oraz policja, aby udzielić pomocy poszkodowanym.
Według wstępnych ustaleń, 44-letni mężczyzna z powiatu makowskiego prowadził samochód po spożyciu alkoholu. W chwili zdarzenia alkomat wykazał u niego dwa promile alkoholu. Jego 19-letni pasażer był trzeźwy i również odniósł obrażenia ciała. Obaj zostali przewiezieni do szpitala.
Konsekwencje dla nieodpowiedzialnego kierowcy
Kierowca, który spowodował wypadek, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi oraz finansowymi. Zatrzymano mu prawo jazdy, a kara może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takie sytuacje są przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Zwracamy się z apelem do kierowców o odpowiedzialność. Pasażerowie również powinni reagować w każdej sytuacji, kiedy widzą, że osoba pod wpływem promili chce wsiąść za kółko”.”
nadkom. Tomasz Żerański
Niech ten incydent będzie przypomnieniem dla wszystkich mieszkańców powiatu makowskiego o konieczności zachowania trzeźwości i ostrożności na drodze. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych!
Na podst. Policja Ostrołęka
Ostatnie Artykuły

Ostrołęka pod lupą strażaków - ćwiczenia na Narwi i w lasku
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – SBR Podlasie Nowe Piekuty – UMKS Trójka Ostrołęka 30:22 w 26. kolejce. Gospodarze dopisują pewne zwycięstwo](/images/mecz/thumbnails/sbr-podlasie-nowe-piekuty-umks-trojka-ostroleka-09052026-3022.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – SBR Podlasie Nowe Piekuty – UMKS Trójka Ostrołęka 30:22 w 26. kolejce. Gospodarze dopisują pewne zwycięstwo

Logowanie bez SMS - na Login.gov.pl wystarczy telefon z mObywatelem

Plakaty z codzienności podbiły Ostrołękę - Tomasz Przeździecki w MBP

Na noc zniknie ważny dostęp - gov.pl podał dokładną godzinę przerwy

Dwa lata zmian w Ostrołęce. Widać je w szkołach, drogach i budżecie

Trzech wicepremierów i 22 nazwiska - KPRM odsłoniła skład rządu

Hala i stadion pełne meczów. MOSiR w Ostrołęce rozpisuje sportowy tydzień

Bez prawa jazdy w Brzeźnie - policja zatrzymała 32-latkę za kierownicą

Mazowiecka historia zabrzmiała w Ostrołęce - cykl ruszył z mocnym akcentem

Sekundy od zagrożenia - kobiety z Ostrołęki trenowały obronę na macie

Ostrołęka pod lupą policji - dziesiątki wykroczeń i hulajnogi na celowniku

Miała kupić maszynę do brykietu, a zniknęło 200 tysięcy złotych

