Ostrołęka: Kierowca stracił prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości

W Ostrołęce doszło do niebezpiecznego incydentu na drodze, który zakończył się utratą prawa jazdy przez młodą kierującą. Przekroczenie prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym to powód, dla którego policja apeluje o rozwagę za kierownicą!
- Ostrołęka w akcji: Policjanci na straży bezpieczeństwa drogowego
- Bezpieczeństwo na drogach: Kluczowe zasady dla kierowców
Ostrołęka w akcji: Policjanci na straży bezpieczeństwa drogowego
Wczoraj, 19 lutego 2025 roku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce przeprowadzili kontrole prędkości na trasie K-53 w Myszyńcu. Ich czujność i determinacja przyczyniły się do zatrzymania kierującej volkswagenem, która zdecydowanie zlekceważyła przepisy ruchu drogowego.
Kierowca poruszał się z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym, co oznaczało przekroczenie dozwolonej prędkości o 51 km/h. Tak rażące wykroczenie skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem pojazdu oraz prawa jazdy. Policjanci nie mieli litości młoda kobieta, mająca zaledwie 20 lat, straciła swoje uprawnienia na trzy miesiące oraz została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych.
Bezpieczeństwo na drogach: Kluczowe zasady dla kierowców
Przekraczanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Policja w Ostrołęce nieustannie przypomina o konieczności przestrzegania limitów prędkości zarówno w obszarach zabudowanych, jak i poza nimi. W trudnych warunkach atmosferycznych nawet dozwolona prędkość może okazać się zbyt wysoka.
Warto pamiętać, że za pierwszym razem, gdy kierowca przekroczy dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, jego prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy. Kolejne wykroczenia mogą prowadzić do jeszcze surowszych konsekwencji, w tym konieczności ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych! Bezpieczeństwo na naszych drogach zależy od nas samych.
Według informacji z: KMP w Ostrołęce
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] UMKS Trójka Ostrołęka – MTS Lider Radom 34:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – cenne zwycięstwo gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/umks-trojka-ostroleka-mts-lider-radom-11042026-3431.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] UMKS Trójka Ostrołęka – MTS Lider Radom 34:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – cenne zwycięstwo gospodarzy

Nowa Rada Muzeum zaczyna pracę. W Ostrołęce wybrano przewodniczącego

Kurpie pod lupą profesora Brauna - tradycja, która wciąż żyje

Kurpiowska tradycja na wyciągnięcie ręki - Beata Pasińska w muzeum

Ostrołęka zatrzymała się na chwilę pamięci przy rocznicy katastrofy smoleńskiej

Kawiarenka Ukraińska w Ostrołęce - miejsce na rozmowę, wsparcie i nowe znajomości

Trzech pijanych kierowców i blisko 400 wykroczeń - Ostrołęka pod lupą

Sportowy weekend w Ostrołęce wypełni hale i stadiony MOSiR

Ostrołęka otwiera drzwi do roku 1946 - będzie naukowa debata z pazurem

Jedna zasada stoi ponad każdą interwencją - policja nie może jej złamać

Weekendowy alarm w Ostrołęce - oszuści liczą na telefon do seniorów

Jedno źle zostawione auto potrafi zablokować dojazd służb

Ostrołęka w filmowym lustrze - historia kapelanów wraca na pierwszy plan

