Debata w Goworowie przyniosła zmiany w działaniach policji Ostrołęka

Mieszkańcy Goworowa spotkali się z ostrołęckimi policjantami, by sprawdzić, co zrealizowano po zeszłorocznej debacie i porozmawiać o zagrożeniach w sieci oraz bezpieczeństwie na drogach.
- Zobacz jak Goworowo rozmawia o bezpieczeństwie
- Dowiedz się jakie działania wprowadza Ostrołęka
Zobacz jak Goworowo rozmawia o bezpieczeństwie
W sali Urzędu Gminy w Goworowie odbyła się ewaluacyjna debata społeczna, będąca kontynuacją spotkania z 25 września ubiegłego roku. Wójt Piotr Kosiorek otworzył spotkanie i podkreślił potrzebę cyklicznych rozmów z mieszkańcami o bezpieczeństwie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce mł. insp. Tomasz Suchecki oraz sekretarz gminy Marek Radecki. Mieszkańcy mieli okazję zgłosić kolejne postulaty i wymienić się doświadczeniami z funkcjonariuszami.
Dowiedz się jakie działania wprowadza Ostrołęka
Policjanci przedstawili, które wnioski z poprzedniej debaty zostały wdrożone. Wskazano na zwiększenie liczby patroli w newralgicznych punktach gminy oraz rozszerzenie działań profilaktycznych w szkołach. Temat cyberbezpieczeństwa zajął jedno z głównych miejsc spotkania — funkcjonariusze omówili typowe metody działania oszustów i przypomnieli o narzędziach ułatwiających kontakt z policją, takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda. Uczestnicy wypełnili ankiety służące ukierunkowaniu dalszych działań policyjnych.
Dodatkowo na stoisku przygotowanym przez Zespół Kadr i Szkolenia każdy mógł poznać procedurę doboru do Policji. W trakcie debaty pojawiły się też konkretne prośby o zwiększenie patroli z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz o przeprowadzenie spotkań profilaktycznych w szkołach z uczniami i rodzicami. Organizatorzy podziękowali mieszkańcom za aktywny udział i przekazane propozycje, które mają usprawnić pracę służb i poprawić poczucie bezpieczeństwa w gminie.
nadkom. Tomasz Żerański/KMP Ostrołęka
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

Młode zawodniczki z Ostrołęki sięgnęły po nagrody starosty

Pikotka wraca do biblioteki - szydełkowanie dla każdego, bez stresu

W Ostrołęce rusza kontrola majówki - policja sięga po nieoznakowane patrole

Rycerz wygrał eko konkurs. Padło 271 głosów na stroje z recyklingu

Dlaczego kolekcjonerzy interesują się hologramami szkolnymi?

W Ostrołęce policjantka pokazała, jak nie dać się sparaliżować strachowi

Ponad 2 promile w audi - policjanci z Kadzidła przerwali jazdę

Nowy punkt w starostwie ma skrócić kolejkę i ułatwić składanie dokumentów

Mazowsze w Koronie wraca do MKK i przyciąga ciekawych historii

Mazowsze szuka ludzi, którzy naprawdę robią różnicę w kulturze

Bezpłatna mammografia w Goworowie. Mobilna pracownia stanie przy GOKSiR

Majówkowy wyjazd i otwarte okna - policja ostrzega przed prostą pułapką

Majówka pod policyjną lupą - włamywacze i oszuści czekają na błąd

