50 lat Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - uroczystość, wystawa i znamienici goście

W poniedziałek 15 września muzeum w Ostrołęce obchodziło półwiecze działalności; starosta Piotr Liżewski wręczył pamiątkowy upominek, przemówił i otwarto wystawę „Zielono nam” podsumowującą dorobek placówki.
- Ostrołęka świętuje w Muzeum Kultury Kurpiowskiej
- Starosta wręcza upominek i wspomina pracę w muzeum
- Zgromadzeni goście i rola samorządu w podtrzymaniu tradycji
Ostrołęka świętuje w Muzeum Kultury Kurpiowskiej
W dniu 15 września w siedzibie Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia instytucji. Przygotowana z tej okazji wystawa czasowa „Zielono nam” symbolicznie podsumowuje pół wieku pracy muzeum nad dokumentowaniem i prezentacją kultury kurpiowskiej. Otwarciu towarzyszyły okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie pamiątkowego upominku dyrektor Marii Samsel przez starostę Piotra Liżewskiego.
Starosta wręcza upominek i wspomina pracę w muzeum
Podczas wystąpienia Piotr Liżewski podkreślił znaczenie muzeum jako miejsca spotkania z historią, tradycją i sztuką regionu oraz docenił współpracę samorządu powiatowego z placówką. W swoim wystąpieniu przekazał też życzenia dla zespołu muzeum:
“Z okazji tego pięknego jubileuszu składam serdeczne gratulacje dyrekcji, pracownikom i wszystkim przyjaciołom muzeum. Dziękuję za państwa zaangażowanie, profesjonalizm i serce wkładane w codzienną pracę. Niech kolejne lata będą czasem dalszego rozwoju i nowych inicjatyw” - Piotr Liżewski Starosta dodał osobisty akcent, przywołując pięcioletni okres, kiedy kierował Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, i stwierdził, że dzięki temu lepiej rozumie wymagania pracy muzealnika.
Zgromadzeni goście i rola samorządu w podtrzymaniu tradycji
W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych: wicestarosta Artur Kozłowski, skarbnik Powiatu Aldona Kuciej oraz dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju starostwa Katarzyna Grodzka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się biskup łomżyński Janusz Stepnowski, posłowie Arkadiusz Czartoryski, Marcin Grabowski i Mariusz Popielarz, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bożena Żelazowska. Obecność tych osób podkreśliła znaczenie muzeum dla regionu i skalę wsparcia instytucji ze strony samorządów oraz resortu kultury.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
Ostatnie Artykuły

Bieg w Lipnikach ściągnął biegaczy z wielu stron kraju. Na trasie było blisko 300 osób

Znała ten numer z ostrzeżeń, a i tak oddała 70 tysięcy złotych w Ostrołęce

Imieniny Wiktora na Fortach Bema - literacki piknik z letnim finałem

Bajki dla dorosłych wracają - OUTW szykuje przewrotny wieczór w OCK

W Ostrołęce ponad 120 uczniów na policyjnym torze - większość zaliczyłaby test

Młodzieżowa Rada Miasta czytała przedszkolakom. Ostrołęka weszła w bajkowy rytm

Zapłaciła za płyty ażurowe i straciła 2100 zł - policja ostrzega

Kwiat paproci zakwitnie w Ostrołęce. Musical na letnią noc pod gwiazdami

ZSZ nr 3 bierze historyczny finał w Ostrołęce

Na plaży w Ostrołęce dzieci ćwiczyły ratowanie życia przed wakacjami

24 prace i trzy nagrody. Ostrołęcka policja rozstrzygnęła cyberkonkurs

Natura wchodzi do Galerii Ostrołęka. „Dialog z przyrodą” już w czwartek

Jesienna elegancja – jak przygotować garderobę na zmianę sezonu

Pakiety medyczne a zdrowie osób pracujących przy komputerze - jakie badania warto wykonywać regularnie
Przydatne dane teleadresowe
- Energa Serwis Ostrołęka - kontakt, usługi energetyczne, certyfikaty
- ENERGA Elektrownie Ostrołęka - kontakt, adres i dokumentacja medyczna
- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów i niezbędne sprawy
- Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- Komenda Miejska PSP w Ostrołęce - kontakt, godziny, sprawy prewencyjne
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce - kontakt, transport medyczny, dokumentacja
