Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem - rady ostrołęckiej policji

Patrol ostrołęckiej policji sprawdzi każde zgłoszenie o osobach kręcących się przy budynku - dyżurny przyjmuje informacje pod numerem 47 704-14 24. Policja apeluje o zabezpieczenie drzwi, okien i aktywowanie systemów alarmowych także w ciągu dnia.
Ostrołęccy policjanci przypominają o podstawowych środkach ochrony mienia. Należy zabezpieczyć drzwi i okna, stosując zamki o zwiększonej odporności oraz wizjer. Wskazane jest montowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu i domofonu, tak aby przed wejściem widoczna była osoba stojąca przy drzwiach. Przydatne są też systemy kamer monitorujących teren i mieszkanie.
Policja zaleca aktywowanie systemu alarmowego nie tylko na noc, lecz także przy krótszej nieobecności w ciągu dnia. Właściciele domów jednorodzinnych powinni rozważyć solidne, lecz przejrzyste ogrodzenie. Po zmroku warto zaciągać żaluzje lub zasłony, by wnętrze nie było widoczne z zewnątrz. Nie warto afiszować się stanem posiadania - pieniądze i wartościowe przedmioty najlepiej przechowywać w banku.
Nie należy zostawiać kluczy pod wycieraczką ani zawieszać ich na szyi dziecka. Policja radzi fotografować i zapisywać marki, typy oraz numery fabryczne urządzeń takich jak kamery, aparaty czy rowery. Przedmioty bez numerów warto oznakować - ułatwi to ich identyfikację w razie kradzieży lub zagubienia.
Ostrołęccy funkcjonariusze proszą mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby kręcące się przy klatkach schodowych i parkingach. Warto zainteresować się, kogo szukają i zapamiętać wygląd. Spostrzeżenia tej natury mogą pomóc w wyjaśnieniu włamania lub zatrzymaniu sprawców. Nie wolno wpuszczać do domu nieznajomych bez uzasadnionego powodu - z policyjnych doświadczeń wynika, że część kradzieży poprzedzona jest rozpoznaniem przeprowadzonym przez osoby nawiązujące wcześniejszy kontakt.
O zgłoszeniach można informować dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem 47 704-14 24. Policja podkreśla też rolę sąsiedzkiej czujności - jednym z najlepszych zabezpieczeń domu lub mieszkania jest życzliwy sąsiad. Informacje i porady przekazał kom. Tomasz Żerański.
na podstawie: KMP w Ostrołęce.
Ostatnie Artykuły

Toyota nie ustąpiła na przejeździe w Ostrołęce - 14-latka trafiła do szpitala

Ostrołęka przygotowuje uroczystości, które przypomną o katyńskiej ranie

Jechał motorowerem po alkoholu i z zakazem - policja przerwała jazdę

Ostrołęccy policjanci stawiają na rysunek, by uderzyć w internetowe zagrożenia

Motocykl wjechał w krzaki na łące - 17-latek trafił do szpitala

Ostatnie miejsca w miejskiej lidze piłkarskiej – stawką są puchary i medale

Kurpiowski rejbak wraca do muzeum - będzie pachniało jak u babci

Quad wypadł z drogi w Krysiakach - 17-latek trafił do szpitala śmigłowcem

Audi uderzyło w pieszego na przejściu w Ostrołęce - kierowca stracił prawo jazdy

Ostrołęcka SPEED wyłapała 65 kierowców za zbyt ciężką nogę

BMW R 1250 RT wyjechały na drogi - Ostrołęka szykuje twarde kontrole

Świąteczna pułapka na kierowców - alkomat czeka całą dobę w Ostrołęce

Ostrołęcka drogówka wyłapała sześciu pijanych kierowców przed świętami

