Zatrzymany za 30 km/h ponad limit - policja odkryła, że jest poszukiwany

Policjanci ostrołęckiej drogówki - wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED - zatrzymali BMW jadące z nadmierną prędkością. Kierowca po kontroli okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności; trafił do aresztu, a pojazd odholowano.
Policjanci z ostrołęckiej drogówki, działający w ramach mazowieckiej grupy SPEED, w miejscowości Drężewo zmierzyli prędkość BMW. Pomiar wykazał przekroczenie dozwolonej prędkości o 30 km/h.
Auto zatrzymano do kontroli. Za kierownicą siedział 59-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Sprawdzenie w policyjnych bazach ujawniło, że kierowca dopuścił się wykroczenia w warunkach recydywy.
Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1600 złotych i nałożono 9 punktów karnych. To jednak nie zakończyło interwencji. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.
Policjanci przewieźli go do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Pojazd został odholowany na policyjny parking.
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przypomina o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i konsekwencjach prawnych wynikających z ich łamania.
na podstawie: KMP w Ostrołęce.
Autor: krystian

