Kursantki z Ostrołęki nie odpuściły po pierwszym treningu - wróciły niemal wszystkie

FOT. Policja Ostrołęka
W hali im. Arkadiusza Gołasia niemal komplet uczestniczek wrócił na matę na kolejne zajęcia kursu samoobrony „Bądź bezpieczna”. Jubileuszowa, XX edycja programu organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce i Urząd Miasta Ostrołęki pokazuje, że zainteresowanie nie słabnie, a determinacja kursantek rośnie z każdym spotkaniem.
Po pierwszym, wymagającym treningu uczestniczki nie zrezygnowały. Na kolejne zajęcia przyszły niemal w komplecie, a instruktorzy od razu zobaczyli, że grupa pracuje coraz pewniej i z większą koncentracją.
Jak podaje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, podczas treningu ćwiczono reakcję na bezpośrednie zagrożenie. Kursantki doskonaliły zasłonę przed nagłym atakiem napastnika, odpieranie uderzeń z wykorzystaniem łokci, utrzymywanie bezpiecznego dystansu oraz uwalnianie się z chwytów za ręce i włosy. Nie zabrakło też podstawowych kopnięć - frontalnych na tułów i okrężnych wymierzonych w nogi przeciwnika.
Zajęcia zakończyły się symulacjami realnych sytuacji zagrożenia. To właśnie wtedy uczestniczki mogły sprawdzić, jak działają w praktyce umiejętności wypracowane na sali. Instruktorzy podkreślają, że z treningu na trening kobiety nabierają pewności siebie i uczą się skuteczniej reagować w sytuacjach niebezpiecznych.
W najbliższym czasie uczestniczki wezmą udział także w zajęciach teoretycznych z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie poprowadzi Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, nadkom. Robert Stypiński, który od lat wspiera kurs „Bądź bezpieczna”, wcześniej również jako instruktor technik i taktyk interwencji.
To jeden z tych kursów, które z pozoru wyglądają jak zwykły trening, a w rzeczywistości budują odruchy potrzebne w chwili zagrożenia - i właśnie dlatego w Ostrołęce przyciąga coraz więcej uwagi.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Ostrołęka). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Jak nasiona buraka wpływają na odporność uprawy?

Dziewięcioro sportowców z nagrodami od starosty. Powiat wypłacił 18 tys. zł

Suszone rośliny zamienią się w biżuterię. Warsztaty w Ostrołęce

Koniec wakacji nie kończy kontroli autokarów w Ostrołęce

Ostrołęka: zgłoszenie na mapie może uruchomić działania Policji

Trzy auta zderzyły się na moście w Ostrołęce. Jedna osoba w szpitalu

43-latek wrócił do mieszkania mimo zakazu. Zatrzymali go policjanci

Niebezpieczne miejsca nad wodą w Ostrołęce. Policja czeka na zgłoszenia

Sierpień z książką w Ostrołęce - pięć spotkań i różne literackie światy

Silny deszcz i burze w Ostrołęce. Możliwy grad i porywy do 70 km/h

Pumy nie było. Żart mieszkańca wywołał alarm w gminie Goworowo

Zwierzę podobne do pumy w gminie Goworowo. Służby apelują o ostrożność

Kajakarz po alkoholu był poszukiwany przez sąd w Ostrołęce

Bezpłatna siatkówka dla chłopców w Ostrołęce. Dwa treningi pod koniec wakacji
Przydatne dane teleadresowe
- Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrołęce - kontakt, zgłoszenia padnięć, ubój z konieczności
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie Delegatura w Ostrołęce - kontakt, godziny, zakres działania
- Energa Serwis Ostrołęka - kontakt, usługi energetyczne, certyfikaty
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce - kontakt, obiekty, cennik
- Ostrołęckie Centrum Kultury - kontakt, oddziały, zajęcia i bilety
