Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna przekroczył prędkość w miejscu, gdzie w rejonie znajdowały się dwa przejścia dla pieszych. Przypominamy o konsekwencjach brawurowej jazdy. Informujemy, że w dalszym ciągu wobec kierowców lekceważących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencję.

Wczoraj, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Tym razem kierujący hondą, jechał 112 km/h, na odcinku drogi, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 50 km/h.

Zdarzenie miało miejsce w Dreżewie w pobliżu przejść dla pieszych. ,,Piratem”, który przekroczył prędkość aż o 62 km/h  okazał się 47 - letni mieszkaniec naszego powiatu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Dodatkowo został ukarany wysokim mandatem. Zgodnie z przepisami do jego konta kierowcy zostało również dopisanych 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozważną, ostrożną jazdę i ostrzegamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy. 

asp. Tomasz Żerański