Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce usuwają skutki wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj – tuż po godzinie 13.00 w msc. Dylewo gmina Kadzidło, na trasie K-53. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy i rowerzysta. Droga była chwilowo zablokowana i zorganizowane zostały objazdy. Obecnie jest przejezdna, jednak apelujemy o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Dzisiaj, tuż po godzinie 13,00 w Dylewie, na trasie K-53 doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 38-letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc osobową Skodą Octavią od strony Ostrołęki uderzył w 37-letniego rowerzystę – mieszkańca powiatu grodziskiego, który ruszając z prawego pobocza wjechał wprost pod jadący samochód.

W wyniku tego zdarzenia, pojazd wjechał do przydrożnego rowu, a kierowca jednośladu został zabrany do szpitala. Droga w tym miejscu była chwilowo zablokowana, a pojazdy kierowane były na objazd.

Okazało się, że rowerzysta biorący udział w zdarzeniu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Policyjny alkomat wskazał 1,23 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci obsługujący to zdarzenie nałożyli na 37-latka grzywnę w formie Mandatu Karnego Kredytowanego w wysokości 1 000 złotych.

Apelujemy o ostrożność w miejscu zdarzenia i na innych drogach naszego powiatu. Kierowcy mogą napotkać utrudnienia związane z usuwaniem pojazdu uczestniczącego w tym zdarzeniu z przydrożnego rowu.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.