Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Okres wakacyjny w pełni. Korzystamy z utrzymującej się nadal pięknej aury i chętniej wyjeżdżamy z domu wypocząć nad wodą, na wsi czy też w górach. Zbliżający się długi „sierpniowy weekend” tym bardziej nam sprzyja w realizacji tego typu planów. O nasze bezpieczeństwo w tym czasie zadbają ostrołęccy policjanci, którzy realizować będą zadania o charakterze prewencyjno-kontrolnym.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz Posterunku Policji w Łysych, Kadzidle, Baranowie, Goworowie i Czerwinie od kilku tygodni prowadzą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa naszych mieszkańców podczas wakacyjnego wypoczynku.

W czasie tzw. „długich weekendów” na drogi Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wyjeżdżają dodatkowe patrole policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, aby na naszych drogach było bezpieczniej. Tak też będzie się to odbywało w nadchodzący „Sierpniowy Weekend”.

Działania „Sierpniowy weekend” rozpoczną się w dniu 14 sierpnia, kiedy to prognozowane jest nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Związane jest to z ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Zwiększona liczba patroli policyjnych na głównych ciągach komunikacyjnych ma skłonić kierujących do refleksji nad prędkością, z jaką się poruszają.

Policjanci podczas służby pełnionej na naszych drogach przede wszystkim będą:

- stanowczo reagować na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców;

- monitorować ciągi komunikacyjne za pomocą motocykli, radiowozów z wideo-rejestratorem – zarówno oznakowanych, jak też nieoznakowanych – z częstą zmianą miejsca oraz kontrolą prędkości przemieszczających się pojazdów;

- eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie;

- stanowczo reagować na wykroczenia popełniane przez „niechronionych uczestników ruchu drogowego” oraz kierujących jednośladami;

- utrzymywać płynność ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych.

 

Pamiętajmy!

W dniu 14 sierpnia -  w godzinach 18.00 / 22.00, 15 sierpnia – w godzinach 8.00 / 22.00, 16 sierpnia – w godzinach 18.00 / 22.00, 17 sierpnia – w godzinach 8.00 / 14.00, 18 sierpnia – w godzinach 8.00 / 22.00 obowiązują ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych o dmc powyżej 12 ton.

Działania potrwają do 18 sierpnia 2019 roku. Życzymy bezpiecznej podróży!

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.