Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkowało zatrzymaniem uprawnień dwóm kierującym. Policjanci Ruchu Drogowego po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu, które w obecnym czasie dodatkowo wymuszają na nas ostrożną jazdę. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo na drodze dla osób, którzy wręcz lekceważą przepisy ruchu drogowego nie będzie stosowana taryfa ulgowa.

Niestety na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.  Dlatego policjanci z ostrołęckiej grupy ,,SPEED” kontynuują swoje działania. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Tylko w ciągu minionego weekendu za nadmierną prędkość prawo jazdy straciło dwóch kierujących.

Pierwszy z młodych kierowców został zatrzymany w sobotę w miejscowości Dzbądzek, swoim VW golfem poruszał się z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Na ograniczeniu do 50, jechał z prędkością 103 km/h.

Drugi z ,,szybkich” kierowców zatrzymano wczoraj w Nakłach, w tym przypadku też młody kierowca jechał bmw przy ograniczeniu do 50 aż 116 km/h.

Obydwaj mężczyźni stracili swoje prawo jazdy na trzy miesiące.

Ponadto tylko w minionym tygodniu policjanci zatrzymali 71 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Powyższe zatrzymania jednoznacznie świadczą o tym, że policjanci z grupy ,,SPEED’’ działają zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, ale także na drogach lokalnych oraz w miejscach, gdzie gromadzą się młodzi kierowcy, którzy czasem bez wyobraźni próbują testować osiągi swoich aut w miejscach do tego niedozwolonych.

Działania będą kontynuowane. Jeszcze raz prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości.

podkom. Tomasz Żerański