Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Duże zaangażowanie policjantów z posterunku policji w Baranowie połączone z dobrym rozpoznaniem terenu pozwoliło na zatrzymanie podejrzewanego o kradzież roweru, który został skradziony z terenu Ostrołęki. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali także jednoślad, który po wykonanych czynnościach został zwrócony prawowitej właścicielce. To kolejna akcja ostrołęckich policjantów, dzięki której ,,amatorzy cudzego mienia” nie unikną odpowiedzialności karnej, a mieszkańcy odzyskują swoje mienie.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zostali powiadomieni o kradzieży roweru z terenu naszego miasta. Jednoślad był zaparkowany pod jednym ze sklepów na ul. Sienkiewicza, był niezabezpieczony. Właścicielka oszacowała jego wartość na kwotę 550 złotych. Od razu po otrzymanym zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z ostrołęckiej komendy.

Wczoraj policjanci z posterunku policji w Baranowie ustalili, że skradziony jednoślad może znajdować się na terenie jednej z posesji tej gminy. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali 60 - letniego mieszkańca tej gminy, a w jego domu znaleźli skradziony rower. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał już zarzut kradzieży.

Natomiast rower po wykonanych czynnościach został już zwrócony zadowolonej ze sposobu zakończenia sprawy  właścicielce.

Apelujemy do Państwa o właściwe zabezpieczanie swoich jednośladów, nawet tak jak w tym przypadku zostawiamy rower dosłownie na chwilę przed sklepem. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby.

Zabezpieczenia należy zapinać nawet kiedy nasz jednoślad pozostawiamy na chwilę np. przed sklepem. Bardzo często przestępcy wykorzystują właśnie takie ,,okazję”.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka