W związku z rozpoczynającym się długim weekendem przypominamy, że w holu ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę i łatwe w obsłudze. Ponadto informujemy, że funkcjonariusze z Ostrołęki stale prowadzą działania związane z kontrolą trzeźwości zarówno na głównych trasach, jak również lokalnych drogach.

Dzięki nowoczesnemu alkomatowi każda osoba będzie może w szybki i wygodny sposób samodzielnie zbadać swoją trzeźwość. Obsługa alkotestu jest bardzo prosta.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Dlatego zachęcamy do korzystania z nowego urządzenia, aby mieć stuprocentową pewność, że możemy prowadzić pojazd. Dzięki takiej odpowiedzialnej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni.

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Niesie za sobą nie tylko odpowiedzialność karną, ale i moralną. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka