Policja Ostrołęka: Policjant na wolnym podjął skuteczną interwencję wobec agresora, który groził kobiecie pozbawieniem życia

2 min czytania

Kolejny policjant swoim postępowaniem udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Mowa tu o ostrołęckim dzielnicowym mł. asp. Radosławie Kuśmierczyk. Funkcjonariusz zareagował wobec agresywnego mężczyzny, który wyzywał słowami wulgarnymi kobietę. Po wyjściu lokalu przychodni będąc w środku budynku zapalił papierosa i dalej był agresywny w stosunku do osób postronnych. Na zwrócenie uwagi przez policjanta, który się mu przedstawił ze stopnia, imienia i nazwiska zareagował agresją i groźbami pozbawienia życia. Ostatecznie krewki 33 letni mieszkaniec gminy Czarnia został obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wielokrotnie już udowadniali, że bez względu na to, czy są na służbie, czy w dniu wolnym to zawsze można liczyć na ich pomoc. Wczoraj potwierdził te stwierdzenie swoim działaniem ostrołęcki dzielnicowy mł. asp. Radosław Kuśmierczyk.

Funkcjonariusz będąc prywatnie w jednej z przychodni lekarskich ze swoim synem zauważył bardzo agresywnego mężczyznę. Agresor podszedł pod wejście do gabinetu fizjoterapeutycznego i także tam nie zmienił swojego zachowania, wyzywał on słowami wulgarnymi przebywającą tam kobietę. Groził jej także pozbawieniem życia przy użyciu pistoletu. Po wyjściu z gabinetu zaczął być agresywny do osób oczekujących w kolejce i znajdując się w środku budynku zapalił papierosa.

Na takie zachowanie nie mogło być przyzwolenia, dlatego widząc, że agresor się nie uspokaja policjant podszedł do niego się przedstawił i poprosił o spokojne zachowanie i zgaszenie papierosa. Jednak ten na prośbę policjanta zareagował agresją, dlatego funkcjonariusz wezwał na miejsce policyjny patrol. W pewnym momencie mężczyzna uderzył w bark dzielnicowego, czym zmusił do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt.

Poza tym groził dzielnicowemu pozbawieniem życia. Mężczyzną okazał się 33 letni mieszkaniec gminy Czarnia. Jednak to nie wszystko agresor groził także pozbawieniem życia przybyłej na miejsce umundurowanej policjantce.

Ostatecznie mężczyzna został przetransportowany do ostrołęckiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce,

mazowiecka.policja.gov.pl/wos/aktualnosci/57350,Policjant-na-wolnym-podjal-skuteczna-interwencje-wobec-agresora-ktory-grozil-kob.html

Autor: krystian