Po raz 32. w Czarni 22 sierpnia odbyła się  "Niedziela na wsi".  Impreza folklorystyczna, której organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni, Gmina Czarnia. Współorganizatorem Powiat Ostrołęcki.

Jeszcze przed południem zostały rozstrzygnięte konkursy: kulinarny, wiedzy o gminie i powiecie oraz plastyczny. W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła praca Patrycji Piórkowskiej, drugie Wiktora Kamzelskiego, trzecie Kornelii Włosowicz. Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Włosowicz i Patrycja Myszkowska.

Konkurs wiedzy o gminie Czarnia i Powiecie Ostrołęcki został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce wśród dzieci zajął Mateusz Rosiński, drugie Bartosz Biegaj, trzecie - Martyna Bałdyga. Wśród dorosłych pierwsze miejsce zajęła Monika Bałdyga, drugie Kazimierz Żyra, wyróżnienie - Sylwia Jędrzejczyk.  W konkursie kulinarnym pierwsze miejsce zdobyła Genowefa Świder swoim ciastem marchewkowym, drugie Aleksandra Duszak za twaróg leśną borówką, trzecie Halina Świder za pyszną szarlotkę. Wyróżnienie otrzymała pasta twarogowa z suszonymi pomidorami Moniki Bałdygi. Nagrody, ufundowane przez Powiat, w imieniu starosty wręczyła Magdalena Mrozek-Rawa, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce.

Następnie w kościele parafialnym została odprawiona msza święta odpustowa - z elementami gwary i z piękną wokalną oprawą zespołu folklorystycznego Carniacy. Po mszy wójt gminy Marek Piórkowski dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Przywitał gości i zaprosił wszystkich do skorzystania z licznych atrakcji, przygotowanych specjalnie na Niedzielę wsi. A działo się dużo i na scenie i poza nią. Wójt wręczył także  nagrody Wójta Gminy Czarnia „Bartnik 2021”.  Z okazji jubileuszu, nagrodę - otrzymał zespół folklorystyczny "Pod Borem" z Zawad, gm. Baranowo.

Honorowy tytuł Mistrzyni Tradycji Bartnik 2021 otrzymały Bandysionki.

Ponadto na scenie wystąpiła grupa śpiewacza mężczyzn z Czarni,  Klub Seniora + w Długiem, zespół „Pod Borem” z Zawad, zespół Sobotnie Granie”. W programie wieczornym znalazł się występ kabaretu Dno i dyskoteka pod gwiazdami z zespołem Everest.

Na dzieci podczas festynu  czekały dmuchańce, kramy z lodami i słodkościami. Swoje stoiska przygotowały także koła gospodyń wiejskich, działające w gminie.