Powiat Ostrołęka: Popłynęły życzenia i podziękowania
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej świętowany był 30 września w Kadzidle. Tradycyjnie było to spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat, dyrektorzy, pracownicy niepedagogiczni, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. A także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski, dyrektor wydziału oświaty i spraw społecznych Magdalena Pietras, radni powiatu - Andrzej Grzyb, Sławomir Ceberek, Waldemar Pędzich. Gośćmi uroczystości byli także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers, Aleksander Zawalich, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze i Robert Chorowicz, prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Ostrołęce.
Uroczystość poprowadziły Barbara Bączek, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu oraz Ewa Dobkowska-Duszak, dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle.
- Życzę Państwu przede wszystkim dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, uznania wśród młodzieży i dzieci, a także odpowiedniej gratyfikacji finansowej ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej. Powiat Ostrołęcki wspiera oświatę. W ubiegłym roku doposażyliśmy wszystkie nasze szkoły, poradnie w sprzęt informatyczny zarówno z dofinansowania ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, Samorządu Województwa, środków Unii Europejskiej z różnych programów, jak również z własnego budżetu. Mam nadzieję, że sprzęt ten będzie dobrze służył placówkom, ale przede wszystkim życzę, by nie musiał być wykorzystywany w tym roku z nauce zdalnej. Dużo zdrowia dla wszystkich - zakończył starosta.
- Każdy z nas ma w pamięci nauczyciela, który stał się dla nas autorytetem, który pomógł w kształtowaniu młodego charakteru, odcisnął trwały ślad. Życzę Państwu, byście byli takim mistrzem dla swoich wychowanków - dodał wicestarosta Krzysztof Parzychowski.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy dyrektorzy Zespołów Szkół Powiatowych oraz obu poradni - w Myszyńcu i w Czerwinie otrzymali nagrody od Zarządu Powiatu.
W imieniu dyrektorów podziękował Janusz Obrębski, dyrektor ZSP w Baranowie.
Muzyczną niespodzianką dla uczestników uroczystości był występ Katarzyny Bednarczyk, uczennicy technikum w ZSP w Kadzidle oraz Gabrieli Dawid, absolwentki tej szkoły.
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce,
powiatostrolecki.pl/2666/poplynely-zyczenia-i-podziekowania.html
Ostatnie Artykuły

Lato w OCK nabiera tempa - ruszają zapisy na półkolonie i warsztaty

OCK otwiera lato na pełnych obrotach - startują zapisy na półkolonie i warsztaty

Ostrołęka zagląda za kulisy - OCK pokazuje filmowe zdjęcia Roberta Kępistego

Imieniny Wiktora na Fortach Bema - Ostrołęka świętowała książkami i piknikiem

Kwiat Paproci rozkwitł w Ostrołęce w noc świętojańską

Najczęściej padała prędkość - w Ostrołęce SPEED zatrzymał 16 praw jazdy

Backstage z planu filmu trafił do OCK - te kadry warto zobaczyć

Młodzi z Jantara wrócili z Mogielnicy z medalami i awansem do finałów

Motocyklista wypadł z drogi pod Ostrołęką - policja szykuje kontrole

Aleja Palmowa nabiera kształtu. Kurpiowska ścieżka wchodzi w nowy etap

Mazowsze ufa policji, ale drogowe zagrożenia wciąż budzą największy lęk

Francuska komedia i film o graficznym legendzie - DKF REJS kończy sezon

De-eM rozkręciło parking przy OCK - Ostrołęka zatańczyła z latami 70. i k-popem

Sąd zdecydował o depozycie po zmarłym. Chodzi o 196,03 zł
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Ostrołęce - kontakt, oferta i dostępność
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce - kontakt, godziny, procedury
- Sąd Rejonowy w Ostrołęce - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów i niezbędne sprawy
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce - adresy, filie, karta biblioteczna
- Komenda Miejska PSP w Ostrołęce - kontakt, godziny, sprawy prewencyjne
