2 października 2021 r. na basenie sportowym Parku Wodnego „AQUARIUM” w Ostrołęce zostały przeprowadzone zawody z cyklu Grand Prix Polski 2021 w ratownictwie wodnym. Zawody na swoim starcie zgromadziły 141 najlepszych zawodników z całego kraju, w tym także reprezentantów Polski oraz medalistów Mistrzostw Świata z następujących klubów: CKS Szczecin, MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle, Dolnośląskie WOPR, WOPR Rybnik, WOPR Zabrze, WOPR Sochaczew, Kaszubskie WOPR, WOPR Ruda Śląska, START Opole, WOPR Skierniewice, WOPR-OS Ostrołęka.

Organizatorem zawodów było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe „WOPR – OS” w Ostrołęce, Park Wodny „AQUARIUM” w Ostrołęce, UKS „Piątka” Ostrołęka oraz Powiat Ostrołęcki.

W trakcie zawodów rozegrano 3 konkurencje indywidualne z podziałem na cztery kategorie wiekowe (młodzik, junior młodszy, junior, open) oraz dwie konkurencje drużynowe (sztafety) w kategorii open.

W klasyfikacji medalowej open zwyciężyła ekipa CKS Szczecin, przed WOPR-OS Ostrołęka i WOPR Ruda Śląska. Zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka zdobyli 6 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.