Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Chcesz znaleźć pracę w Ostrołęce? - zapraszamy po najświeższe oferty

Ostrołęka to miasto położone w województwie mazowieckim, nad rzeką Narew. Współcześnie w mieście dominują małe i średnie przedsiębiorstwa. Rozwija się tu przemysł spożywczy, energetyczny, a także celulozowo-papierniczy. Jeżeli szukasz pracy w Ostrołęce, znajdziesz zatrudnienie między innymi jako: fizjoterapeuta, inspektor weterynaryjny, lektor. W naszym serwisie dostępne są również oferty pracy dla innych specjalistów.

Inspektor weterynaryjny poszukiwany

Inspektor weterynaryjny to specjalista, do którego obowiązków należy między innymi przeprowadzanie kontroli produktów pochodzenia zwierzęcego. Sprawdza on, czy w produktach tych nie znajdują się niedozwolone związki chemiczne, czy nie są one skażone promieniowaniem. Do zadań inspektora należy także kontrola importu i eksportu produktów pochodzenia zwierzęcego, nadzorowanie podmiotów specjalizujących się w pośrednictwie sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego. Stanowisko inspektora weterynaryjnego łączy w sobie pracę biurowo-administracyjną z pracą w terenie. Do podjęcia pracy jako inspektor weterynarii potrzebne jest wykształcenie wyższe weterynaryjne, a także doświadczenie na podobnym stanowisku i posiadanie prawa jazdy kategorii B. Potencjalny kandydat musi w pełni korzystać z praw publicznych, posiadać obywatelstwo polskie. Nie może być on karany za przestępstwa umyślne, a w szczególności umyślne przestępstwa skarbowe.

Oferty pracy dla fizjoterapeutów w Ostrołęce

Fizjoterapeuta to specjalista zajmujący się przywracaniem sprawności osobom cierpiącym na ograniczenia ruchu, które są efektem wypadku lub choroby. Żeby podjąć pracę na tym stanowisku trzeba posiadać wykształcenie wyższe kierunkowe. W pracy fizjoterapeuty bardzo ważny jest dobry stan zdrowia i kondycja fizyczna, a także cierpliwość, empatia, wysoka kultura osobista, kompetencje interpersonalne, podzielność uwagi i chęć niesienia pomocy innym. Fizjoterapeuci mogą liczyć na zatrudnienie w gabinetach fizjoterapeutycznych, szpitalach, sanatoriach, hotelach, gabinetach odnowy biologicznej, różnego rodzaju klubach sportowych. Duża część specjalistów decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej.

Osoby, które chciałyby podjąć pracę za granicą, zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy w Oldenburg

Praca dla lektorów

Lektor to specjalista zajmujący się nauczaniem języków obcych. Zawód ten wykonują przede wszystkim absolwenci kierunków lingwistycznych, a także osoby uzdolnione językowo. Od lektorów (oprócz perfekcyjnej znajomości nauczanego języka) wymaga się szkoleń pedagogicznych dających uprawnienia do pracy z grupą uczniów. W pracy tej bardzo ważna jest dobra dykcja i słuch, umiejętności przekazywania wiedzy, charyzma, cierpliwość, a także dokładność i systematyczność. Lektorzy znajdują zatrudnienie w szkołach, szkołach językowych, przedszkolach. Część z nich zakłada własne firmy. Godziny ich pracy są bardzo elastyczne. Zarobki zależą od miejsca zatrudnienia, a także ilości przepracowanych godzin.