Najlepsze alkomaty

Aby wybrać urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu trzeba zadać sobie kilka podstawowych pytań. Po pierwsze jak często będzie ono nam potrzebne a po drugie jak bardzo zależy nam na dokładnych wynikach pomiaru. Jeżeli odpowiemy sobie na te dwa pytania znacznie łatwiej będzie nam wykonać ostateczny wybór spośród kilku ciekawych modeli. Zwracajmy również uwagę czy dany model posiada widoczne atesty oraz certyfikaty mówiące o jego jakości zarówno pod względem materiału jak i działania.

Na co się zdecydować...?

Rynek związany z produkcją alkomatów oferuje nam naprawdę ciekawe rozwiązania które zależą między innymi od naszego budżetu jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na tego typu zakup. Ze względu na cenę największą furorę bezapelacyjnie robią modele półprzewodnikowe. Niestety za niską cenę nie możemy liczyć na znakomitą jakość. Przede wszystkim tego typu sprzęt nie odróżnia innych substancji które mogą wpływać na wynik.. Kolejną grupę stanowią modele elektrochemiczne, są stosowane między innymi przez policjantów, a więc w tym przypadku mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem który jest nieco droższy. Z drugiej jednak strony możemy liczyć na niezawodną jakość oraz bardzo dokładne wyniki. Ostatnią grupę stanowią modele spektrofotometryczne stosowane głównie do stacjonarnych pomiarów trzeźwości jak np. na posterunkach policji. Mówimy tutaj o najlepszych urządzeniach pod względem jakości oraz dokładności. W ich przypadku nie musimy nawet przeprowadzać okresowych kalibracji tak jak w przypadku pozostałych modeli.

Jeżeli więc planujemy stosować sprzęt okazjonalnie, nie warto przepłacać, jeżeli jednak wiemy że będzie on używany częściej i bardziej zależy nam na jakości, to w takim wypadku warto zainwestować w sprzęt lepszej jakości i wybrać odpowiedni na alkopatrol.pl. Pod żadnym pozorem nie zapominajmy o prawidłowym przechowywaniu, ponieważ nieprawidłowe przechowywanie może spowodować trwałe uszkodzenie podzespołów, które będą wymagały wymiany.

O czym musisz pamiętać?

Posiadając swój osobisty sprzęt do sprawdzania trzeźwości należy pamiętać że przed dokonaniem pomiaru należy odczekać przynajmniej pół godziny po wypiciu alkoholu. W innym przypadku narazimy sensory na trwałe uszkodzenie, ponieważ po wypiciu w naszych ustach znajduje się znacznie większa wartość niżeli ta którą akceptuje czujnik w naszym urządzeniu.