Młody mieszkaniec powiatu ostrołęckiego na własne życzenie nie może uznać poniedziałkowego popołudnia do udanych. 25 – letni kierowca podjął się jednego z najbardziej niebezpiecznych manewrów, jaki można wykonać w stosunku do pieszych, czyli wyprzedzanie dla przejściu dla pieszych. Za swoją brawurę otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. Apelujemy o wyobraźnię podczas jazdy, pamiętajmy, że nasz pośpiech, czy beztroska może spowodować tragedię niewinnych osób.

W poniedziałek policjanci z ostrołęckiej drogówki dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w m. Żabin, gm. Goworowo. W pewnym momencie zauważyli oni osobowego opla, który postanowił wyprzedzić drugi pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niebezpieczny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej, okazał się nim 27 – letni mieszkaniec naszego powiatu. W związku z popełnionym wykroczeniem został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, ponadto do jego konta kierowcy dopisano 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożność, pamiętajmy, że wyprzedzając na przejściu dla pieszych nie tylko narażamy się na wysoki mandat karny, ale przede wszystkim powodujemy ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych.

 kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka