Niespełna godzina wystarczyła policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie młodego ostrołęczanina, które miało miejsce w miniony weekend. Agresorzy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, już usłyszeli zarzuty i przyznali się do ich popełnienia. Po raz kolejny dzięki determinacji w działaniu ostrołęckich policjantów sprawcy przestępstw nie unikną odpowiedzialności karnej.

W minioną sobotę dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia. Według osoby zgłaszającej dwóch mężczyzn zaatakowało na jednej z ulic Ostrołęki 32-letniego ostrołęczanina. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Natychmiast ostrołęccy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców pobicia. Po kilku minutach ich rysopis trafił do wszystkich policyjnych patroli pełniących służbę na terenie miasta. Mundurowi sprawdzali okolice pobliskich sklepów, klatki schodowe do bloków oraz ulice i parkingi.

Po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia poszukiwania sprawców przyniosły oczekiwany efekt. Jeden z patroli ostrołęckiego Wydziału Patrolowego na ul. Hallera w Ostrołęce zauważyli dwóch mężczyzn, którzy mieli zakrwawione ręce oraz ubranie. Natychmiast zostali oni zatrzymani i przetransportowani do ostrołęckiej komendy policji. Obaj (25 i 29 lat) okazali się mieszkańcami miasta.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących pobicia, do którego się przyznali. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Autor: kom. Tomasz Żerański