Mundurowi z Ostrołęki odpowiedzieli na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Przedszkola Miejskiego nr 9 w Ostrołęce „Bajkowa Kraina” dotyczącego spotkania się z dziećmi. A wszystko po to, aby uświadomić najmłodszych na temat zagrożeń na jakie mogą się natknąć i wskazać im właściwy sposób zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dalsze spotkania już wkrótce.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ogromną wagę przykładają do zapewnienia bezpieczeństwa również najmłodszym naszym mieszkańcom. Dlatego miedzy innymi każdego roku przeprowadzają setki spotkań w szkołach i przedszkolach promując bezpieczne zachowania. Dużą role w kształtowaniu bezpiecznycyh postaw wśród dzieci i młodzieży odgrywają policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich. Również mundurowi z innych wydziałów dołączają się do tego rodzaju działań.

W minioną środę funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego odwiedzili dzieci z  Przedszkola Miejskiego nr 9 w Ostrołęce „Bajkowa Kraina”.

Podczas wizyty poruszono tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Wskazano najmłodszym w jaki sposób mają zachowywać się podczas zbliżania się do przejść dla pieszych, przypomniano obowiązku o poruszaniu się w foteliku samochodowym.

Następnym tematem spotkania było właściwe zachowanie się dzieci w przypadku spotkania na swojej drodze obcych osób. Pokazano na konkretnych przykładach właściwy sposób zachowania w tego typu sytuacjach.

Dzieci miały też możliwość zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu ostrołęckich policjantów oraz zasiąść za kierownicę radiowozu. W dużym interesowaniem słuchali także o pracy policjanta.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najwięcej zapamiętują przez zabawę, dlatego policjanci zadbali o to, aby w trakcie spotkania na twarzach dzieci prawie cały czas malował się uśmiech, kolejne spotkania niebawem.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka