Ostrołęccy policjanci ostrzegają przed przesyłaniem za pomocą internetu naszych intymnych zdjęć. Pamiętajmy, że raz „coś” wrzucone do internetu nigdy nie „ginie”. Dlatego zanim klikniemy „wyślij” zastanówmy się dwa razy, czy na pewno chcemy, aby nasze zdjęcia były dostępne dla szerokiej grupy odbiorców. Pamiętajmy, że tak naprawdę to nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie komputera! Miejmy świadomość, że internet "nie zapomina"!

OSTROŁĘCKA POLICJA: apelujemy o zachowanie dużej dozy ostrożności w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowopoznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Przed kliknięciem przycisku wyślij zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Ta chwila refleksji może uchronić nas przed tego rodzaju oszustwem.

Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy 100% pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane.

Nie wiemy też tak naprawdę kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Nie zapominajmy także, że internet nie ,,zapomina” i raz wrzuconego materiału do sieci może nie dać się usunąć.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka