Niezawodne pomysły na dekoracje na 18. urodziny

Osiemnaste urodziny to przełomowy moment w życiu każdego człowieka i wiele osób decyduje się na organizację przyjęcia z tej okazji. Niezależnie od tego, czy to impreza w domu, czy na sali, warto udekorować daną przestrzeń. Jakie dekoracje na 18 urodziny się sprawdzą?

Balony wypełnione helem z liczbą 18

Zdecydowanym hitem są balony w kształcie cyfr. Solenizanci najczęściej decydują się na duże modele z połyskującej folii, które dmucha się helem. Można je przymocować do wstążki z obciążnikiem i umieścić np. za miejscem siedzącym osoby obchodzącej urodziny. Balony sprawdzą się również na ściance do robienia zdjęć.

Poza balonami w kształcie cyfr warto zainteresować się także sznurami balonów z napisami. W dużych salach efektownie wyglądają dmuchane napisy Happy Birthday. Można połączyć je z balonami liczbowymi i kupić je w takim samym kolorze. Poza tym w sklepach są również klasyczne, okrągłe modele balonów, ale z innymi tekstami. Z łatwością można znaleźć takie z urodzinowymi życzeniami czy liczbą 18.

Ozdoby na tort urodzinowy

Na każdych urodzinach musi być tort, a ten z okazji 18. urodzin powinien być spektakularny. Warto ozdobić go nie tylko świeczkami, ale także racami lub topperem. Najlepszym wyborem są świeczki liczbowe. Występują w wielu kolorach, więc z łatwością można dopasować odpowiedni model do stylu tortu oraz całego przyjęcia. Na niektórych połyskuje kolorowy brokat, a inne wyglądają bardzo minimalistycznie.

Fontanny tortowe świetnie wyglądają szczególnie na pamiątkowych zdjęciach. To efektowna dekoracja, która może płonąć np. podczas śpiewania 100 lat czy wznoszenia toastu. Co ważne, nie musi znajdować się na torcie, ale da się ją umieścić również obok ciasta. W tort można za to wbić topper z napisem Happy Birthday.

Dekoracje na ściany i stoły

Na ścianie warto zawiesić girlandy z urodzinowymi napisami. Zawsze wyglądają świetnie, a do tego są niedrogie i zajmują niewiele miejsca. Na szczególną uwagę zasługują błyszczące napisy np. w kolorze złota. Podstawą każdej imprezy urodzinowej są serwetki, talerzyki i kubki. Z okazji 18. urodzin warto kupić komplet nawiązujący do przełomowego wieku i pasujący kolorystycznie do reszty dekoracji.

Jeśli solenizant chce wyróżnić się z tłumu, może przymocować sobie do ubrania kotylion z napisem Birthday Girl czy Moje urodziny. Dobrze sprawdzają się także opaski na głowę z podobnymi tekstami. Nad stołem ze słodkościami czy drink barem warto rozwiesić dekoracyjne serpentyny, które dodadzą uroku całemu pomieszczeniu.