W niedzielę o godzinie 2 w nocy kierujący mazdą podczas zatrzymania do kontroli drogowej potrącił umundurowanego policjanta, po czym uciekł z miejsca. Po niespełna godzinie został zatrzymany przez policjantów. W aucie znajdowało się czterech mężczyzn, wszyscy byli pijani. Trafili oni do policyjnego aresztu, a policjant, m.in ze złamaniem ręki trafił do szpitala.

Dziś w nocy umundurowani  policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę radiowozem oznakowanym na ul. Mostowej w Ostrołęce.

O godzinie 2 zauważyli  pojazd poruszający się z nadmierna prędkością w obszarze zabudowanym. W związku z powyższym umundurowany policjant wydał za pomocą latarki sygnał do zatrzymania. W trakcie tej czynności został potrącony przez kierującego mazdą, który uciekł z miejsca. Zdarzenie miało miejsce w miejscu oświetlonym.

Rannemu funkcjonariuszowi natychmiast pierwszej pomocy udzielił jego partner.  Wezwana została również karetka pogotowia, która przetransportowała go do szpitala. Od pojazdu sprawcy odpadła tablica rejestracyjna.

Natychmiast rozpoczęła się policyjna obława za kierowcą mazdy. Informacja o zdarzeniu została przekazana do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz sąsiednich jednostek.

Już po niespełna godzinie od zdarzenia patrol z Posterunku Policji w Kadzidle w m. Łodziska na trasie krajowej K-53 zatrzymał mazdę, w której znajdowało się czterech mężczyzn. Wszyscy to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego w wieku od 23 do 24 lat.  W trakcie czynności związanych z dynamicznym zatrzymaniem jeden z policjantów doznał urazu barku i wymagał pomocy medycznej.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że wszyscy mężczyźni poruszający się mazdą mieli ponad półtora promila alkoholu organizmie. Zostali oni osadzeni w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieją będą z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe.

Potrącony policjant to doświadczony funkcjonariusz z ponad 17-letnim stażem służby. Doznał, m.in. złamania kości przedramienia i stłuczenia, cały czas przebywa w szpitalu.

Kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka