Szef ostrołęckich policjantów insp. Mirosław Olszewski osobiście złożył serdeczne podziękowania mieszkańcom, którzy uniemożliwili ucieczkę sprawcom rozboju do którego doszło w jednym ze sklepów na terenie Ostrołęki. Pan Komendant wręczając listy gratulacyjne przyznał, że taka postawa jest godna naśladowania. Jednocześnie podkreślił, że w takich sytuacjach najważniejsze jest bezpieczeństwo osób, które mogą zetknąć się z podobnymi sytuacjami.

Przypomnijmy: 30 stycznia bieżącego roku na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na miejsce natychmiast skierowano ostrołęckich policjantów oraz służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do jednego ze sklepów weszło dwóch mężczyzn. Po chwili jeden z nich wszedł za ladę sklepową i trzymając w ręku nóż, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy.

Kobiecie udało się wybiec ze sklepu. Gdy była już na zewnątrz poprosiła postronnych mężczyzn o pomoc przy trzymaniu drzwi wejściowych, aby sprawcy nie mogli uciec.

Po niespełna czterech minutach na miejscu byli już ostrołęccy policjanci, którzy szybko obezwładnili sprawców rozboju.

W związku z powyższym Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski zaprosił do swojego gabinetu zarówno dzielną ekspedientkę sklepu, jak i trzech mężczyzn, którzy pomogli kobiecie zamknąć sprawców w wewnątrz sklepu.

Pan Komendant Olszewski przekazując gościom listy gratulacyjne złożył im również serdeczne podziękowania za zachowanie zimnej krwi. Dodał, że gdyby nie ich szybka i przede wszystkim skuteczna reakcja sprawcy rozboju mogliby uciec. Podkreślił również, że w takich sytuacjach należy kierować się w pierwszej kolejności własnym bezpieczeństwem.

W spotkaniu uczestniczyli także Zastępcy KMP w Ostrołęce podinsp. Andrzej Rydzewski oraz nadkom. Krzysztof Samul, którzy również przyłączyli się do uroczystych podziękowań.

Zaproszeni goście podziękowali Komendantowi Policji w Ostrołęce za błyskawiczną reakcję policjantów na zgłoszenie. Dodali, że policyjny patrol dotarł na miejsce zdarzenia po zaledwie 3 minutach i szybko obezwładnił sprawców rozboju.

 

kom. Tomasz Żerański