Listwy przypodłogowe czarne - stylowa dekoracja do współczesnych wnętrz

Czarne listwy przypodłogowe to funkcjonalne elementy sztukaterii wewnętrznej, które estetycznie dopełnią wystrój dekorowanego pomieszczenia. Ze względu na mnogość wzorów i rozmiarów, można przy ich użyciu tworzyć atrakcyjne kompozycje, łącząc listwy z innymi dekoracyjnymi akcentami znajdującymi się w mieszkaniu.

Gustowne listwy czarne przypodłogowe to obecnie bardzo popularny trend wśród miłośników nowocześnie wykończonych salonów. Jeszcze tak nie całkiem dawno, ciężko było sobie wyobrazić czarne akcenty dekoracyjne. Dziś, nie tylko listwy i ozdoby przybierają smolisty odcień. W innowacyjnych projektach architektów wnętrz, coraz częściej można się spotkać również ze ścianami pomalowanymi na czarno. Projektanci listew przypodłogowych idąc z duchem czasu stworzyli produkt, który nie odstaje od aktualnej mody i doskonale komponuje się z modernistyczną prostotą i minimalizmem.

Listwy przypodłogowe poliuretanowe w kolorze czarnym to towar, po który klienci sięgają najchętniej. Wszystko za sprawą solidnego wykonania. Listwy powstały na bazie mocnego tworzywa sztucznego - poliuretanu. Materiał charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz pozostaje obojętny wobec zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego też, nie tylko salony, sypialnie czy biura będą idealnym miejscem na czarne listwy przypodłogowe. Świetnie sprawdzą się również w kuchni jak i w łazience. Miejsca te słyną z dużej wilgotności powietrza, na którą poliuretan jest odporny. Pozwoli to zapobiec rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów.

Listwy czarne przypodłogowe są bardzo proste w montażu. Wystarczy zamocować je za pomocą specjalnego kleju w miejscu styku podłogi ze ścianą. Doskonale pełnią funkcję maskowania dziur i szczelin, które powstały w wyniku układania podłogi, podnosząc tym samym wartość wizualną pomieszczenia. Dodatkowo, skutecznie chronią ścianę w jej dolnych partiach przed przypadkowymi obiciami i zadrapaniami.