Dziś na telefon stacjonarny seniorki z terenu naszego miasta zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się za jej wnuczkę. Twierdziła, że została zatrzymana przez policje i potrzebuje pieniędzy. Fałszywa wnuczka wypytywała naszą seniorkę także co do ilości posiadanych przez nią oszczędności. Na szczęście ostrołęczanka zachowała trzeźwość umysłu i nie pozwoliła się oszukać. Mając w pamięci wcześniejsze tego typu sytuację za jednym telefonem oszustów były kolejne. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego o ostrzeżenie seniorów przed tego rodzaju oszustami.

Seniorzy z naszego terenu wielokrotnie udowodniali, że nie dają wiary oszustom proszącym ich o przekazanie pod różnymi pretekstami gotówki. Kolejna seniorka, która dziś otrzymała taki telefon pokazała po raz kolejny, że ostrołęczanie są świadomi działania przestępców w tym zakresie. Nie mniej jednak cały czas musimy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, aby nie przekazywać obcym żądnych pieniędzy, ani też nie opowiadać obcym na temat posiadanego majątku.

Pamiętajmy, żeby nie przekazywać żądnych pieniędzy obcym osobom bez względu na to jaką ‘’bajkę” nam opowiadają. Może to być tak jak w tym przypadku metoda na wnuczka, a jutro np. na policjanta, bądź funkcjonariusza innych służb. Bez względu jaka metodą posługują się sprawcy zawsze powinniśmy w stosunku do obcych osób stosować metodę ograniczonego zaufania.  

Nie zapominajmy też, że żaden prawdziwy policjant nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli to czyni, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić prawdziwych policjantów.

 

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka