Do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosiła się młoda osoba, która zgłosiła bezprawne rozpowszechnienie jej intymnego zdjęcia. Apelujemy do wszystkich osób o dużą dozę nieufności i ostrożności w tym zakresie. Nie zapominajmy, że tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób tego rodzaju zdjęcia, bądź filmy będą wykorzystane.

Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów zarówno z naszymi „znajomymi”, jak i osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowopoznanych osób, ale również naszych partnerów, partnerek, które znamy od krótkiego czasu powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Ponadto: przed kliknięciem przycisku wyślij zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Ta chwila refleksji może uchronić nas przed tego rodzaju oszustwem.

Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy 100% pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane.

Nie wiemy też tak naprawdę kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Nie zapominajmy także, że internet nie ,,zapomina” i raz wrzuconego materiału do sieci może nie dać się usunąć.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka