Policjanci z ostrołęckiego Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii posiadają bardzo dobre rozpoznanie wśród młodzieży. Dowodem tego jest dzisiejsza akcja w trakcie której poszukiwany 15-latek zgodnie z decyzją Sądu został zatrzymany i doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Pamiętajmy, że nawet jako osoby nieletnie ponosimy za swoje postępowanie odpowiedzialność karną!

Osoby małoletnie nie są jak niektórym się wydaje bezkarne, ponoszą one odpowiedzialność karną przed Sądem Rodzinnym, który posiada duży wachlarz zarówno środków wychowawczych, jak i poprawczych. Jednym z nich jest umieszczenie osoby nieletniej w Młodzieżowym  Ośrodku Wychowawczym.

Właśnie taki środek został zastosowany wobec 15-letniego mieszkańca naszego powiatu, który nie stawił się w wyznaczonym terminie w Młodzieżowym  Ośrodku Wychowawczym.

Dobre rozpoznanie policjantów z ostrołęckiego Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii pozwoliło na ustalenie miejsca jego przebywania. Dziś rano został zatrzymany w jednym z domów na terenie powiatu ostrołęckiego.

Nieletni po wykonanych czynnościach został przekazany wychowawcom Ośrodka oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Ostrołęki.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka