Tylko podczas minionej doby funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce udaremnili jazdę aż 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za tzw. kółko będąc pod wpływem alkoholu. Informujmy, że działania skierowane na zatrzymywanie tego rodzaju nieodpowiedzialnych kierowców są prowadzone 24 godziny na dobę.

Mundurowi z ostrołęckiej komendy Policji ogromną wagę przykładają do eliminowania z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Działania w tym zakresie są prowadzone 24-godziny na dobę zarówno na terenie miasta i powiatu. W ich ramach tylko wczoraj policjanci udaremnili jazdę 5 kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc na „podwójnym gazie”.

Niechlubnym rekordzistą ostatniej doby okazał się nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wczoraj w m. Płoszyce doprowadził do zdarzenia drogowego mając w organizmie 3,6 promila alkoholu. VW, którym kierował 48-latek ostatecznie zatrzymało się na dachu, a on sam trafił do szpitala.

Policja Ostrołęka:

Do tego jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety jak pokazuje choćby miniona doba w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu.  Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby.

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.

 

Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu? Jak w przyszłości  będzie wyglądało życie nasze i naszej rodziny? Odpowiedź na postawione pytanie, czy warto?- jest chyba aż nadto oczywista.

 

Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się ,,do znajomych” już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 kom. Tomasz Żerański