Policja Ostrołęka: Policja Ostrołęka: BEZPIECZNY dzień Wszystkich Świętych
Kilkudziesięciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce czuwało nad bezpieczeństwem w okresie Wszystkich Świętych. Policjanci patrolowali główne ciągi komunikacyjne oraz rejony nekropolii oraz służyli pomocą, m.in. osobom starszym w dotarciu na groby ich bliskich. Zwiększona liczba mundurowych pełniła także służbę na terenach osiedli mieszkaniowych. Biorąc pod uwagę dane statystyczne zdecydowanie można uznać, że było w tym podniosłym czasie bezpiecznie. Nie odnotowano zarówno poważnych zdarzeń drogowych, jak i kryminalnych. Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas powrotów policyjne działania potrwają do późnych godzin nocnych.
- policjant kieruje ruchem
Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań Policji ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w okresie uroczystości Wszystkich Świętych.
W związku z tym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce 31 października br., tak jak policjanci w całym kraju rozpoczęli skierowaną na zapewnienie bezpieczeństwa na Dzień Wszystkich Świętych. W jej udział zaangażowano kilkudziesięciu ostrołęckich funkcjonariuszy.
W czasie trwania akcji na drogach powiatu można było zauważyć znacznie większą liczbę policjantów niż na co dzień. Głównym zadaniem mundurowych było dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci podejmowali działania mające na celu upłynnienie ruchu drogowego (szczególnie w dniu 1 listopada w okolicach cmentarzy). Oprócz tego policjanci zwracali uwagę na przestępstwa i wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, pomagali również pieszym w bezpiecznym dotarciu na groby ich bliskich.
Zwiększona liczba policjantów zarówno tych umundurowanych, jak i po cywilnemu została skierowana na tereny blokowisk oraz osiedli domów jednorodzinnych.
Patrząc na zebrane dane statystyczne zdecydowanie można powiedzieć, że na naszych drogach było bardzo bezpiecznie. Nie odnotowano w tym czasie poważnych zdarzeń drogowych. Podobnie ma się sytuacja, jeśli chodzi o przestępczość kryminalną.
Komendant Miejski Policji w Ostrołęce inspektor Mirosław Olszewski serdecznie dziękuję wszystkim osobom, którzy zastosowali się do apeli dotyczących bezpieczeństwa w tym podniosłym czasie.
kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce,
mazowiecka.policja.gov.pl/wos/aktualnosci/88205,Policja-Ostroleka-BEZPIECZNY-dzien-Wszystkich-Swietych.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Uczniowie z Ostrołęki weszli do centrum, gdzie szkoli się policjantów

Telefon od fałszywego bankowca kosztował ostrołęczankę 70 tysięcy złotych

Uczniowie dostaną własny budżet i sami zdecydują, co zmienić w szkołach

AI Authority Link Building: Jak zdominować wyniki wyszukiwania w 2026 roku?

Kongres CPK w Ostrołęce z patronatem prezydenta i mocnym tematem bezpieczeństwa

Sportowy maraton w MOSiR – od młodzików po turniej o puchar prezydenta

Kapelani z Mazowsza na ekranie - Ostrołęka przypomni zapomniane biografie

Jedna akcja, cztery zatrzymania - w Ostrołęce wpadli po alkoholu i amfetaminie

W Ostrołęce rusza nabór do programu, który ma zatrzymać przemoc domową

Jeden klik przed świętami może kosztować fortunę - ostrzeżenie z Ostrołęki

W Myszyńcu poradnia rośnie z ziemi i już widać efekty kosztownej rozbudowy

Przejęte konto na Messengerze i szybka pożyczka, która kosztowała 2090 zł

Brak numeru na domu może kosztować życie - policja z Ostrołęki alarmuje

