Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyło się spotkanie podsumowujące organizatorów Mistrzostw Policji w Kolarstwie Szosowym, które miały miejsce na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w wakacje bieżącego roku. W trakcie spotkania główny organizator mistrzostw Dariusz Banaszek na ręce Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Roberta Stypińskiego, który z ramienia KMP w Ostrołęce był odpowiedzialny za zabezpieczenie imprezy wręczył podziękowania. Jak powtórzył sam organizator były to najlepiej zabezpieczone Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w historii.
 
W dniach w dniach 21-25 czerwca bieżącego roku na terenie Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Przygotowania do tego ważnego sportowego wydarzenia ostrołęccy policjanci rozpoczęli już kilka tygodni wcześniej.
 
Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem całej imprezy, wspierani oni byli także przez funkcjonariuszy z innych jednostek.
Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa policjanci ciężko pracowali po kilkanaście godzin na dobę, aby Mistrzostwa były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.  
W miniony czwartek miało miejsce spotkanie organizatorów Mistrzostw podsumowujące to wydarzenie. Jak przekazał główny organizator Pan Dariusz Banaszek wynika, że policjanci z postawionego im zadania wywiązali się wzorowo.
Najlepszym tego dowodem tego jest fakt, iż podczas całej ,,imprezy " nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Dzięki staraniom ostrołęckich policjantów biorąc pod uwagę rangę imprezy, ilość uczestników i ekip towarzyszących nie odnotowano również paraliżu komunikacyjnego miasta i powiatu.
 
Podczas spotkania Dariusz Banaszek wręczył Naczelnikowi ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego kom. Robertowi Stypińskiemu puchar dla ostrołęckich policjantów za wzorową organizację zawodów dodając, że: ,,BYŁY TO NAJLEPIEJ ZABEZPIECZONE MISTRZOSTWA POLSKI W HISTORII".
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcy Mistrzostw, a także wszystkim sportowcom , którzy zmagali się na ulicach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego się o tytuł najlepszego. Na uwagę zasługuje również postawą mieszkańców, którzy wspaniałe kibicowali wszystkim uczestnikom.
 
kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka