UM Ostrołęka: Wstrzymano przyjmowanie wniosków na kastrację, sterylizację i chipowanie zwierząt
W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców programem „Zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Miasta Ostrołęki”, władze miasta informują o wyczerpaniu środków na realizację tegorocznej edycji. Od 5 czerwca wstrzymano przyjmowanie nowych wniosków na kastrację, sterylizację oraz chipowanie psów i kotów.
  1. Wstrzymano przyjmowanie wniosków od 5 czerwca 2024 r.
  2. Osoby, które złożyły wnioski przed 22 marca 2024 r., mają czas do końca czerwca na wykonanie zabiegów.
  3. Wnioski złożone po 22 marca 2024 r. nie będą realizowane z powodu braku środków.
  4. Szczegółowe informacje dostępne są w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

W związku z wyczerpaniem środków przeznaczonych na realizację programu „Mazowiecki Program Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024”, miasto od 5 czerwca 2024 r. wstrzymało przyjmowanie nowych wniosków na kastrację, sterylizację oraz chipowanie psów i kotów.

Osoby, które złożyły wnioski przed 22 marca 2024 r., mają czas do końca czerwca na dostarczenie zwierząt do Przychodni Weterynaryjnej „AGA” przy ul. Steyera 8A. W przypadku niewykonania zabiegów przed upływem tego terminu, pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska będzie kontaktował się z wnioskodawcami telefonicznie, aby potwierdzić ich zamiar kontynuacji zabiegu lub umożliwić skorzystanie z programu innym zainteresowanym.

Wnioski złożone po 22 marca 2024 r., które do tej pory nie zostały zrealizowane, nie będą obsługiwane z powodu wyczerpania budżetu. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski po tym terminie, nie będą mogli skorzystać z tegorocznej edycji programu.

Wszystkie osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat daty złożenia wniosku oraz kwalifikacji zwierząt do zabiegu mogą uzyskać niezbędne informacje w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pok. 204, tel. 29 764 68 11 wew. 267.


Źródło: UM Ostrołęka