Pierwszy turniej piłki nożnej dzikich drużyn o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki
We wtorek, 25 czerwca, odbył się pierwszy turniej piłki nożnej "dzikich drużyn" w ramach "Sportowych Wakacji w Mieście 2024". Zawody przyciągnęły młodych piłkarzy z różnych miejscowości, którzy rywalizowali o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki, Wojciecha Zarzyckiego.

Młodzi piłkarze z różnych roczników rywalizują w turnieju

W turnieju wzięli udział młodzi zawodnicy urodzeni w latach 2013/14 i młodsi. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn: APN Ostrołęka, AS Lelis, trzy zespoły Korony Ostrołęka, LUKS Czerwin, Błękitni Nowa Wieś, dwa zespoły FC Różan oraz FC Narew. Drużyny te zostały podzielone na dwie grupy po pięć zespołów, co umożliwiło rozegranie wielu emocjonujących spotkań.

Pierwszy etap: faza grupowa

Rozgrywki rozpoczęły się od fazy grupowej, gdzie drużyny walczyły o jak najlepsze miejsca, aby awansować do fazy pucharowej. Młodzi piłkarze pokazali pełne zaangażowanie, a tempo meczów oraz poziom rywalizacji zaimponowały zgromadzonym kibicom. Każdy zespół starał się jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności, a atmosfera na boisku była pełna sportowej rywalizacji i fair play.

Emocjonujące finały i klasyfikacja końcowa

Po zakończeniu fazy grupowej nadszedł czas na fazę pucharową oraz mecze decydujące o poszczególnych miejscach w końcowej klasyfikacji. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Korony Ostrołęka I, a na drugim miejscu uplasowała się FC Narew. Trzecie miejsce przypadło zespołowi LUKS Czerwin, a czwarta pozycja przypadła ekipie AS Lelis. Oto pełna klasyfikacja końcowa turnieju:

  • 1. Korona Ostrołęka I
  • 2. FC Narew
  • 3. LUKS Czerwin
  • 4. AS Lelis
  • 5. APN Ostrołęka
  • 6. FC Różan 2014
  • 7. FC Różan 2013
  • 8. Korona Ostrołęka III
  • 9. Korona Ostrołęka II
  • 10. Błękitni Nowa Wieś

Przyjazna atmosfera i nagrody dla uczestników

Chociaż klasyfikacja końcowa miała swoje znaczenie, to najważniejsze było aktywne spędzenie czasu w przyjacielskiej atmosferze oraz możliwość zaprezentowania piłkarskich umiejętności. Turniej przebiegł w duchu fair play, a wszyscy uczestnicy pokazali godną pochwały postawę. Każdy młody piłkarz otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki. Warto dodać, że Zarzycki pełnił również rolę sędziego podczas turnieju.

Zachęta do dalszej aktywności sportowej

Turniej "dzikich drużyn" to dopiero początek sportowych wakacji w mieście. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim drużynom i zachęcają do udziału w kolejnych aktywnościach zaplanowanych na okres wakacyjny. To doskonała okazja, aby młodzi sportowcy mogli kontynuować swoją przygodę z piłką nożną i rozwijać swoje umiejętności w przyjaznej i wspierającej atmosferze.


Wg inf z: Urząd Miasta w Ostrołęce