Ostrołęka świętuje Dzień Edukacji Narodowej z odznaczeniami dla nauczycieli i pracowników oświaty

W miniony weekend w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której wręczono szereg odznaczeń i nagród dla nauczycieli oraz pracowników oświaty. Wydarzenie to miało na celu uhonorowanie osób, które wyróżniają się zaangażowaniem i osiągnięciami w pracy z dziećmi i młodzieżą.
- Uznanie dla nauczycieli i pracowników oświaty
- Medale za Długoletnią Służbę
- Medale KEN dla zasłużonych
Uznanie dla nauczycieli i pracowników oświaty
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej przyznano liczne wyróżnienia, które mają na celu docenienie wysiłków nauczycieli w kształtowaniu przyszłych pokoleń. Wśród nagrodzonych znalazł się Janusz Obrębski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Baranowie, który otrzymał nagrodę Ministra Edukacji za swoje wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej oraz opiekuńczej. Tego dnia nie zabrakło również medali za długoletnią służbę, które przyznano tym, którzy w wyjątkowy sposób realizują swoje zawodowe obowiązki.
Medale za Długoletnią Służbę
Wyróżnienia za długoletnią służbę to nie tylko prestiż, ale także wyraz uznania dla sumiennej pracy nauczycieli. Medale Złote za Długoletnią Służbę otrzymali Janusz Frydryk z ZSP w Goworowie oraz Teresa Jędrzejczyk i Elżbieta Jurczak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu. Z kolei medal srebrny za długoletnią służbę przypadł Annie Marzewskiej, również z PPP w Myszyńcu. Te odznaczenia są symbolem poświęcenia i zaangażowania, które nauczyciele wkładają w swoją pracę na co dzień.
Medale KEN dla zasłużonych
Uroczystość zakończyła się wręczeniem medali KEN , które przyznawane są za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W tym roku wyróżnienia te otrzymały Wiesława Kamienowska, Justyna Kępa oraz Dorota Tyborowska, wszystkie z ZSP im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie. Ich działalność w zakresie edukacji i wychowania dzieci oraz młodzieży została doceniona, co podkreśla znaczenie ich pracy w lokalnej społeczności.
Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na rolę nauczycieli w kształtowaniu społeczeństwa. Wspieranie ich pracy oraz docenianie ich osiągnięć jest kluczowe dla przyszłości naszych dzieci oraz jakości edukacji w regionie.
Na podst. Powiat Ostrołęcki
Ostatnie Artykuły

Młode zawodniczki z Ostrołęki sięgnęły po nagrody starosty

Pikotka wraca do biblioteki - szydełkowanie dla każdego, bez stresu

W Ostrołęce rusza kontrola majówki - policja sięga po nieoznakowane patrole

Rycerz wygrał eko konkurs. Padło 271 głosów na stroje z recyklingu

Dlaczego kolekcjonerzy interesują się hologramami szkolnymi?

W Ostrołęce policjantka pokazała, jak nie dać się sparaliżować strachowi

Ponad 2 promile w audi - policjanci z Kadzidła przerwali jazdę

Nowy punkt w starostwie ma skrócić kolejkę i ułatwić składanie dokumentów

Mazowsze w Koronie wraca do MKK i przyciąga ciekawych historii

Mazowsze szuka ludzi, którzy naprawdę robią różnicę w kulturze

Bezpłatna mammografia w Goworowie. Mobilna pracownia stanie przy GOKSiR

Majówkowy wyjazd i otwarte okna - policja ostrzega przed prostą pułapką

Majówka pod policyjną lupą - włamywacze i oszuści czekają na błąd

