Kuba i Kuba otworzą drugi dzień Dni Ostrołęki świeżą energią

FOT. UM Ostrołęka
Na scenę Dni Ostrołęki wejdzie duet, który jeszcze niedawno zaczynał od prób w szkolnej bursie i garażu. Kuba i Kuba mają już za sobą finał telewizyjnego programu, singiel, który przebił się w całym kraju, i koncerty na dużych festiwalach młodej sceny. W Ostrołęce zagrają na otwarcie koncertowej części drugiego dnia święta miasta, a sobotni wieczór ma zacząć się od dźwięków, które nie próbują udawać niczego więcej niż są.
- Od bursy i garażu do sceny, na której dziś grają najlepsi
- Singiel „Dość” otworzył im drogę do ogólnopolskiej rozpoznawalności
- Sobotni wieczór w Ostrołęce zacznie się od mocnego wejścia
Od bursy i garażu do sceny, na której dziś grają najlepsi
Za nazwą Kuba i Kuba stoją Jakub Mieczaj i Jakub Frankowski – dwóch muzyków, którzy z przyjaźni i wspólnej pasji zbudowali projekt rozpoznawalny poza własnym środowiskiem. Ich początki nie miały wielkiej oprawy. Próby odbywały się w szkolnej bursie i garażu, a pierwsze utwory wyrastały z codziennych obserwacji, prostych historii i zwykłych emocji, które publiczność szybko zaczęła brać za własne.
Właśnie ta bezpośredniość stała się ich znakiem rozpoznawczym. Zamiast nadmiaru efektów – lo-fi, bliskość i teksty, które nie odklejają się od życia. Dla słuchaczy to często większa wartość niż perfekcyjnie wygładzona produkcja, bo zostaje w tym coś prawdziwego i niewymuszonego.
Singiel „Dość” otworzył im drogę do ogólnopolskiej rozpoznawalności
Duet mocniej wybrzmiał w kraju po premierze singla „Dość”, który zwrócił na nich uwagę szerszej publiczności. Prawdziwy przełom przyszedł jednak wraz z udziałem w 12. edycji programu „Must Be The Music” wiosną 2025 roku. Kuba i Kuba dotarli tam do finału, a ostatecznie zajęli drugie miejsce – wynik, który dla młodego zespołu oznaczał już nie tylko telewizyjny epizod, ale konkretny krok do przodu.
Od tego czasu ich nazwa pojawiała się przy wydarzeniach, które wyznaczają rytm młodej polskiej sceny muzycznej. Na koncie mają występy między innymi na Męskim Graniu, Next Fest i Great September Festival, a także koncerty u boku uznanych wykonawców. To pokazuje, że ich rozwój nie jest chwilowym hałasem wokół jednego utworu, tylko konsekwentnym budowaniem pozycji.
Sobotni wieczór w Ostrołęce zacznie się od mocnego wejścia
W Ostrołęce występ zaplanowano na sobotę, 16 maja, o godzinie 18:30. To właśnie wtedy Kuba i Kuba otworzą koncertową część drugiego dnia święta miasta. Organizatorzy stawiają na świeży skład i energię, która ma od razu wciągnąć publiczność w wieczór pełen muzyki.
Na scenie pojawi się mieszanka indie popu, alternatywy, rocka i subtelnych wpływów R&B. Ten zestaw daje im szerokie pole do budowania nastroju – od bardziej intymnych fragmentów po mocniejsze wejścia, które dobrze pracują na żywo. Dla Ostrołęki to zapowiedź koncertu, który ma zacząć drugi dzień Dni Ostrołęki bez zachowawczości, za to z wyraźnym sygnałem, że młoda polska scena potrafi przyciągnąć uwagę od pierwszych dźwięków.
na podstawie: UM Ostrołęka.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Ostrołęka). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Jeden wieniec będzie reprezentował powiat na szczeblu wojewódzkim

Darmowy seans dla seniorów w Ostrołęce. Po filmie będzie czas na rozmowę

Wakacje w rytmie tańca. Ostrołęckie warsztaty dla dzieci i młodzieży

Seniorzy spotkali się przy filmie. Przed nimi miesiące zajęć

Policja z Ostrołęki ostrzega: na przejazdach kierowcy tylko zwalniają

Wypadek na przejeździe i czołowe zderzenie. Zginął 44-letni kierowca

Pięcioro nieletnich na hulajnogach i Surronach wpadło w 3 godziny

Powiatowe szkoły kuszą ofertą i wynikami. Nabór trwa, a liczby z matur zwracają uwagę

Aleja Palmowa nabiera kształtów. W Łysych odebrano pierwszy etap prac

Kurpiowskie kwiaty w szkle - muzeum szykuje warsztaty z charakterem

W Ostrołęce pokażą zatrzymanie niebezpiecznych osób i policyjny sprzęt

Padlewskiego zamknięta. Kierowców w Ostrołęce czekają objazdy przez Słoneczną

Mazowsze otwiera nabór do programu dla NGO na 2027 rok

Lipiec w Ostrołęce pod znakiem sportu. MOSiR ogłosił pełny program wakacji
Przydatne dane teleadresowe
- Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce - kontakt, oddziały, rejestracja
- Zarząd Zlewni w Ostrołęce - kontakt, godziny, pozwolenia wodnoprawne
- Kuratorium Oświaty w Ostrołęce - kontakt, skargi na szkoły, awans nauczycieli
- Nadleśnictwo Ostrołęka - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zgłaszanie pożarów
- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrołęce - kontakt, oferta, kursy
- Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
