Ostrołęka - felga zamiast opony, 61-latek jechał rowerem pod prąd i po alkoholu

FOT. Policja Ostrołęka
Na samej feldze, pod prąd i po alkoholu - taki widok zastali policjanci z ostrołęckiej drogówki w Jaworach Starych. 61-letni rowerzysta jechał uszkodzonym jednośladem, a badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze z Mazowieckiej Grupy SPEED przerwali tę jazdę, zanim sytuacja skończyła się jeszcze gorzej.
Do zdarzenia doszło 4 maja 2026 r. w Jaworach Starych. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie zauważyli rowerzystę jadącego niewłaściwą stroną drogi. Po chwili okazało się, że jednoślad jest w fatalnym stanie technicznym - przednie koło nie miało opony, a mężczyzna poruszał się praktycznie na samej feldze.
Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W organizmie 61-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego było blisko 0,5 promila alkoholu. Interweniowali policjanci ostrołęckiej drogówki, którzy pełnili służbę w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED.
Za popełnione wykroczenia rowerzysta otrzymał wymierzoną karę - 1 000 zł mandatu za jazdę po alkoholu oraz dwa kolejne mandaty: za poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni i za zły stan techniczny roweru.
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przypomina, że każdy uczestnik ruchu odpowiada za bezpieczeństwo swoje i innych. Alkohol obniża refleks, zaburza równowagę i utrudnia ocenę sytuacji na drodze, a niesprawny rower tylko zwiększa ryzyko niebezpiecznego upadku.
To był zestaw, który mógł skończyć się bardzo źle. Jazda po alkoholu, pod prąd i na rowerze bez opony nie zostawia wiele miejsca na błąd, dlatego szybka reakcja policjantów odcięła zagrożenie, zanim przeniosło się na innych uczestników ruchu.
na podstawie: Policja Ostrołęka.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Ostrołęka). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Czerwcowe środy w MŻW - trzy filmy, które zostają w głowie

KZMM rozbiło rywali. W OLPN padły gole, walkower i minimalna wygrana

Tom i Jerry w Jantarze - Dzień Dziecka w Ostrołęce zacznie się od kina

Siatkarski memoriał w Ostrołęce. Gospodarze stanęli na podium

Nauczycielki z Tęczowej Krainy wracają z cyfrowym zapleczem dla dzieci

Przedszkole nr 8 stawia na cyfrowe narzędzia. Nauczyciele już po szkoleniu

Weekendowy ruch przy komendzie w Ostrołęce - kierowcy sprawdzają trzeźwość

Szabla, tradycja i zaskoczenie - seniorzy spróbowali szermierki w MBP

Kurpiowskie boksy kwiatowe dla mam. Takie prezenty robią wrażenie

Setki wykroczeń i dwa prawa jazdy zatrzymane - ostrołęcka drogówka podlicza tydzień

Ostrołęcka drogówka w przedszkolu - dzieci zaskoczyły policjantów wiedzą

Studenci wyjdą na ulice Ostrołęki. WSAPonalia 2026 pełne muzyki i konkursów

Centrum Inicjatyw Młodzieżowych rusza. W Ostrołęce powstanie nowe miejsce dla pasji

Doniczkowy ludek w muzeum - rodzinne warsztaty, które naprawdę rosną
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta Ostrołęki - kontakt, godziny, punkty obsługi i deklaracje śmieciowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce - kontakt, godziny, procedury
- Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Ostrołęce - kontakt, BOI, zakres usług
- Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce - godziny, katalog online, karta czytelnika
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce - adresy, filie, karta biblioteczna
