W czym może pomóc Ci ginekologia estetyczna?

Zabiegi ginekologii estetycznej są dzisiaj coraz popularniejsze. Zobacz, w jakich przypadkach warto je wykonać!

Czym jest ginekologia estetyczna?

Termin ginekologii estetycznej odnosi się do zabiegów łączących w sobie trzy dziedziny – ginekologię, medycynę estetyczną oraz chirurgię plastyczną. Celem jest poprawa wyglądu miejsc intymnych, codziennego komfortu oraz przyjemności u kobiet.

Zabiegi ginekologii estetycznej są aktualnie coraz bardziej popularne, dlatego też można skorzystać z nich w wielu gabinetach.

Ginekologia estetyczna – dostępne zabiegi

W ramach ginekologii estetycznej przeprowadza się zróżnicowane zabiegi na kobiecych okolicach intymnych – pochwie, kroczu, błonie dziewiczej, okolicy łechtaczki oraz cewki moczowej.

Wśród głównych zabiegów związanych z ginekologią estetyczną znajdują się przede wszystkim:

  • Plastyka warg sromowych, czyli labioplastyka,
  • Laserowe odmładzanie pochwy,
  • Hymenoplastyka – rekonstrukcja błony dziewiczej,
  • Hymenotomia – usuwanie błony dziewiczej,
  • Perineoplastyka, czyli plastyka krocza,
  • Laserowe leczenie nietrzymania moczu.

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna oferuje zatem szereg zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu oraz funkcjonowania kobiecych okolic intymnych. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Najczęściej prowadzonym zabiegiem tego typu jest labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych mniejszych i większych. Wskazaniem do tego zabiegu jest przede wszystkim nieestetyczny wygląd okolic intymnych, na przykład przerośnięcie warg sromowych, ich asymetria, brak jędrności. Może być to efekt porodów, lecz także wrodzony wygląd okolic intymnych. Po zabiegi można pozbyć się swoich kompleksów dotyczących tego, jak wyglądają wargi sromowe.

Również rosnącym powodzeniem cieszy się perineoplastyka, której celem jest plastyka krocza. Zabieg ten jest prowadzony bardzo często u kobiet po ciąży, u których w trakcie porodu doszło do uszkodzenia tkanek, na przykład do pęknięcia krocza. Wtedy zabieg plastyczny pomaga w poprawie jego wyglądu, między innymi usunięciu nadmiaru tkanek, nieprawidłowych zrostów, zawężenia poszerzonego wejścia do pochwy.

Po ciąży często wykonuje się też zabiegi laserowego odmładzania pochwy, które pomagają zniwelować jej luźność.

Z kolei u kobiet, które w młodym wieku zostały ofiarami napaści seksualnej, można wykonać procedury polegające na odtworzeniu błony dziewiczej. Gdy natomiast błona jest zbyt gruba, można wykonać zabieg jej usunięcia.