Z przykrością i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 maja 2022 roku zmarł nasz przyjaciel Jerzy Białobrzewski.
ŚP. Jerzy był przez całe swoje życie związany z muzyką, śpiewem, tańcem kurpiowskim. Był, a dla wielu z nas jest i pozostanie, założycielem, kierownikiem artystycznym Zespołu Tańca Ludowego Ostrołęka, choreografem i tancerzem ale też jurorem Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych. Przez wiele lat stanowił filar zespołu, był postacią ważną i zasłużoną nie tylko dla Ostrołęki ale i regionu. Wychował kilka pokoleń artystów tańca kurpiowskiego. Pod Jego kierownictwem Zespół dał wiele występów zarówno na polskich jak i zagranicznych scenach. Śp. Jerzy Białobrzewski za swoje zasługi dla kultury ludowej, dla regionu kurpiowskiego, był wielokrotnie odznaczany m.in. dyplomem ministra kultury, odznaką "Zasłużony dla województwa ostrołęckiego", odznaką "Zasłużony działacz kultury", Brązowym Krzyżem Zasługi, Odznaką Przyjaciel Dziecka, Srebrnym Krzyżem zasługi dla ZHP, Złotym Krzyżem Zasługi, "Zasłużony dla Miasta Ostrołęki" także "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Był niezwykle cenioną postacią w naszym regionie. W 2019 roku gdy Jego Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka obchodził swoje 35 lecie działalności odszedł na emeryturę. Gdy żegnaliśmy się z Nim powiedział, że teraz będzie pracował „w innym fachu”. Z uśmiechem na twarzy twierdził, że opieka nad wnuczką wymaga czasu ale i energii, a tej nigdy Jerzemu nie brakowało. Nikt z nas nie sądził, że po trzech latach będziemy jeszcze raz, ostatni raz żegnać się z Nim.
Jerzy, będziemy o Tobie pamiętać, będziemy pamiętać Twoją uśmiechniętą twarz, Twoje poczucie humoru połączone z mądrością życiową.