Agencja pracy tymczasowej wspiera firmę w rozwoju i strategii personalnej. Kiedy nawiążesz z nią współpracę, odniesiesz wiele korzyści. Jakich? Przekonaj się sam!

Agencja pracy tymczasowej — czy warto z nią współpracować?

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej jest instytucją, która zajmuje się rekrutacją i zatrudnieniem pracowników tymczasowych. To właśnie ona pozyskuje pracowników i oddelegowuje ich do pracy w konkretnej firmie. Masz tu więc do czynienia z umową trójstronną, w której agencja jest pracodawcą właściwym, a Ty pracodawcą-użytkownikiem, do którego odsyła się pracownika.

W wielu sektorach na polskim rynku pracy brakuje pracowników. Z brakami kadrowymi zmaga się przetwórstwo, produkcja, usługi, transport, ale także IT.

Dzięki temu, że agencja pracy tymczasowej ma dostęp do rozbudowanych baz kandydatów, zyskujesz gwarancję, że nie grozi Ci brak pracowników. Czym jednak zajmuje się owa agencja pracy tymczasowej? Odpowiada ona za:

  • rekrutację i selekcję,
  • leasing pracowniczy,
  • outsourcing procesów,
  • legalizację zatrudnienia cudzoziemców,
  • naliczanie wynagrodzeń,
  • transport i zakwaterowanie pracowników z zagranicy.

Dzięki agencji pracy tymczasowej pozyskasz pracowników nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Jeśli chodzi o obcokrajowców, nie martwisz się ich transportem oraz zakwaterowaniem. Agencja załatwi także wszelkie formalności związane z ich legalnym zatrudnieniem. Co jeszcze zyskasz, nawiązując z nią współpracę?

Kontrola nad kosztami

Kiedy podejmujesz współpracę z agencją pracy tymczasowej, płacisz wyłącznie za czas, w którym pracownik faktycznie pracuje. W przypadku przestojów w pracy związanych z urlopem, chorobowym lub innymi okolicznościami, nie ponosisz dodatkowych kosztów. To agencja bierze na siebie wszystkie koszty pracownicze. To ona wypłaca wynagrodzenia, a także odprowadza składki do ZUS. Czuwa również nad tym, aby pracownik przeszedł odpowiednie szkolenia (w tym BHP i stanowiskowe), jak również posiadał aktualny dokument potwierdzający jego zdolność do pracy (wydany przez lekarza).

W kosztach uzyskania przychodu możesz uwzględnić wydatki, które poniesiesz na rzecz pracowników tymczasowych — szkolenia, imprezy integracyjne, upominki motywacyjne.

Elastyczne formy zatrudnienia dopasowane do sytuacji firmy

Sytuacja polskich przedsiębiorstw nieustannie się zmienia. Wynika to z faktu, że przeżywają kryzysy. Współpracując z agencją pracy tymczasowej, dopasujesz ilość kadry do zapotrzebowania w swoim przedsiębiorstwie. Kiedy popyt na Twoje produkty i usługi rośnie, nie obawiasz się, że zabraknie Ci pracowników, ponieważ dopasowujesz ich wolumen do aktualnej sytuacji w firmie. Nie dotyczą Cię również sytuacje, w których pracownik idzie na urlop (na przykład w sezonie letnim). Agencja pracy tymczasowej zapewnia Ci bowiem stały dopływ kadry.

Odciążenie działu personalnego i HR

Dział kadr i płac w Twojej firmie nie ucierpi z powodu napływu nowych pracowników, ponieważ wszystkimi kwestiami personalnymi zajmuje się agencja pracy tymczasowej.

Na pewno wiesz, jak zazwyczaj przebiegają rekrutacje. To żmudne, czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcia. Dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej odciążasz również dział HR. To agencja dostarcza Ci pracowników odpowiadających Twoim zapotrzebowaniom. Jak już wspomniano, nie ma problemu, aby pozyskała ona kadrę z kraju, jak i z zagranicy.

Tylko pomyśl. Zatrudniasz pracownika na etacie, po czym okazuje się to złym wyborem. Przechodzisz zatem procedury jego zwolnienia i czekasz, aż skończy się okres jego wypowiedzenia. Tym samym wakat pozostaje zablokowany. W przypadku współpracy z agencją taki problem nie istnieje. Kiedy jesteś niezadowolony z pracy członka zespołu, wystarczy, że zgłosisz ten fakt. Jego miejsce zastąpi bardziej kompetentna osoba.

To, czy podpiszesz umowę z agencją, zależy tylko od Ciebie. Wiedz jednak, że bitwa o pracownika trwa i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Prognozy dla wielu branż nie są korzystne. “Wojna stawkowa” i podkupywanie pracowników to tylko niektóre negatywne zjawiska na rynku pracy. Jeśli nie chcesz brać udziału w tej bitwie o kadrę, działaj już teraz.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: http://geminijob.com/