Ostrołęcka policja ostrzega wszystkich, jak nie dać się oszukać metodą „na policjanta”, Dziś dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał kolejne zgłoszenia o próbach oszustw tą właśnie metodą. Na szczęście ostrołęccy seniorzy nie dali się oszukać, choć w jednym przypadku niewiele brakowało, aby senior stracił oszczędności całego życia. W momencie, kiedy wychodził on z pieniędzmi, aby przekazać je oszustom przyszedł do niego wnuczek, który poinformował go, że to oszustwo! Prosimy o ostrzeganie przed tego typu oszustwami seniorów z naszych rodzin. Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy ani dokonywanie przelewów na wskazane konto!

Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za policjanta. Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała wypadek i aby odzyskała wolność, wychodząc z aresztu, konieczna jest wpłata kaucji. Oszust prosi osobę o przekazanie wskazanej kwoty pieniędzy osobie, która się do niej zgłosi, bądź pozostawienie gotówki w umówionym miejscu. Po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa.

Innym sposobem oszustów jest wmówienie seniorom, że pieniądze zdeponowane na ich koncie są zagrożone i należy je wypłacić z konta i przekazać "policjatom" do rozwiązania sprawy.

Pamiętajmy, że metod oszustw jest wiel, ale każda ukierunkowana jest na przekazanie gotówki!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego o rozwagę. Nie dajmy się "wkręcić" w rozmowę z fałszywym policjantem.

PAMIĘTAJMY!!! POLICJA NIGDY NIE PROSI O PRZEKAZANIE PIENIĘDZY ANI PRZELEWANIE ICH NA WSKAZANE KONTO! INFORMUJMY O PRÓBACH TAKICH OSZUSTW OSTROŁĘCKĄ POLICJĘ!

 

ROZMAWIAJMY Z NASZYMI SENIORAMI O TEGO TYPU ZAGROŻENIACH I OSTRZEŻMY ICH PRZED TEGO RODZAJU DZIAŁANIEM OSZUSTÓW!

kom. Tomasz Żerański