Ostrołęccy policjanci kolejny raz przeprowadzili skuteczne działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, zabezpieczono także kilkaset porcji handlowych narkotyków, małą wagę elektroniczną oraz gotówkę.

Ochrona mieszkańców przed narkotykami jest jednym z ważnych działań ostrołęckiej policji. Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego, przeprowadzili działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

W ich trakcie kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Ostrołęki może znajdować się znaczna ilość narkotyków.  Pod wytypowanym adresem policjanci zastali dwie osoby mężczyznę i kobietę, którzy podejrzanie się zachowywali.

Przeszukanie mieszkania szybko wskazało przyczynę ich zachowania - policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli ukrytych kilkaset porcji handlowych narkotyków w postaci marihuany i mefedronu.  Dodatkowo została zabezpieczona mała waga elektroniczna mogąca służyć do porcjowania narkotyków, a także gotówka.

W związku z powyższym osoby zostały zatrzymane  i osadzone w policyjnym areszcie.  Zebrany dzięki dobrej współpracy policjantów i prokuratorów w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości narkotyków. Przestępstwo te jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy w każdym w przypadku jeśli posiadamy informację dotyczącą posiadania, czy też sprzedaży narkotyków dzwoniąc na policję. Dzięki temu uchronimy młodych ludzi np. przed uzależnieniem.

 

kom. Tomasz Żerański