18 listopada br. w Białobieli odbyło się czwarte Grzybobranie organizowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. W tym roku organizatorzy zaplanowali Grzybobranie w postaci gry terenowej. Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa w Białobieli, a fundatorem nagród Powiat Ostrołęcki i KGW w Białobieli.

Uczestnicy podzieleni na zespoły otrzymali mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Punkty kontrolne były miejscami związanymi z historią Białobieli. Zadanie polegało na odnalezieniu na podstawie mapy miejsc oznaczonych tabliczkami z borowikami oraz opisem miejsca i „zebraniem borowika” – zrobieniem jego zdjęcia. Uczestnicy odwiedzili: rozlewnię wód Kurpianka, pierwszy sklep spożywczy, zlewnię mleka, dawny budynek szkoły podstawowej, miejsca, w których były tartak i kuźnia.

Na starcie zawodów stanęło siedem drużyn, rodzin z dziećmi. Najmłodsza uczestniczka miała cztery miesiące. Po otrzymaniu map i krótkiej odprawie zwodnicy o godzinie 11:00 wyruszyli na szlak przygody. Podróżowali pieszo, na sankach oraz autobusami MZK. Wszyscy poprawnie wykonali postawione przed nimi zadania, z trasy wrócili w wyśmienitych humorach, pomimo chłodu i przemoczonych butów.

Na mecie czekała na uczestników gorąca herbata, ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białobieli i wspaniałe nagrody.