Jak niebezpieczna może być jazda pod wpływem alkoholu przekonał się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wsiadł za kierownicę opla mając ponad 3 promile. Swoją jazdę zakończył na przydrożnym drzewie. Bez względu jakim pojazdem się poruszamy jazda w stanie nietrzeźwości jest nie tylko przestępstwem, ale także ogromnym zagrożeniem na drodze.

W miniony piątek dyżurny ostrołęckiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w m. Gumki na terenie powiatu ostrołęckiego. Według osoby zgłaszającej auto uderzyło w drzewo, a jego kierowca jest rany.

Na miejsce skierowano policjantów z Posterunku Policji w Czerwinie, którzy potwierdzili zgłoszenie. Według ich wstępnych ustaleń kierujący oplem 69-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Alkomat bardzo szybko wskazał najbardziej prawdopodobną przyczynę tego zdarzenie, mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kiedy go opuści będzie musiał ponieść surową odpowiedzialność karną i finansową za swoją bezmyślność.

Zgodnie z nowymi przepisami za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi teraz nie 2 jak dotychczas, ale 3 lata pozbawienia wolności.

kom. Tomasz Żerański