Święto Policji w Ostrołęce: Uroczysty apel i festyn już 15 lipca
Już 15 lipca mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Święcie Policji w Ostrołęce. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji, które z pewnością przyciągną zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętej, a następnie odbędzie się uroczysty apel i festyn rodzinny.

Msza Święta w intencji policjantów

Święto Policji w Ostrołęce rozpocznie się 15 lipca o godzinie 10:00 w Kościele p.w. Zbawiciela Świata. Msza Święta zostanie odprawiona w intencji wszystkich policjantów, ich rodzin oraz bezpieczeństwa mieszkańców. To wyjątkowy moment, by wspólnie pomodlić się za tych, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo.

Uroczysty apel na placu Komendy Miejskiej Policji

Po Mszy Świętej, o godzinie 11:00, na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbędzie się uroczysty apel. W trakcie ceremonii zostaną wręczone awanse i odznaczenia dla zasłużonych funkcjonariuszy. To ważne wydarzenie, które podkreśla wkład policjantów w zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w naszym mieście.

Festyn rodzinny pełen atrakcji

Około godziny 12:00 rozpocznie się festyn rodzinny, który tradycyjnie towarzyszy obchodom Święta Policji. W programie przewidziano wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Wśród nich znajdą się m.in. prezentacje pojazdów policyjnych, pokazy Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP Ostrołęka oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Ostrołęce.

Nie zabraknie również pokazów tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych oraz inscenizacji wypadku drogowego. Na festynie będą obecne stanowiska różnych służb i organizacji, a także policyjne maskotki, które z pewnością ucieszą najmłodszych uczestników.

Zaproszenie dla przedszkoli i gwarancja dobrej zabawy

Organizatorzy serdecznie zapraszają dyrekcje przedszkoli do wzięcia udziału w festynie, aby dzieci mogły w atrakcyjny sposób spędzić czas. Zapewniona jest wspaniała zabawa i uśmiech na twarzach uczestników, bez względu na wiek. To doskonała okazja, by lepiej poznać pracę policjantów oraz zintegrować się z lokalną społecznością.

Święto Policji w Ostrołęce to nie tylko oficjalne uroczystości, ale przede wszystkim dzień pełen radości i wspólnego świętowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!


Wg inf z: KMP w Ostrołęce